Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

„Sorumlu bir mülteci politikası şart“

IGMG Genel Sekreteri Bekir Altaş, AB Mülteci Zirvesi öncesinde devlet ve hükümet başkanlarına çağrıda bulundu.

Merhaba Haber Merkezi 
İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan AB Mülteci Zirvesi öncesinde devlet ve hükümet başkanlarına çağrıda bulundu.

“İnsan onuru dokunulmazdır. Bu temel prensip mülteci ve göç politikalarında göz ardı edilemez.” diyen Altaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Avrupa Birliği; insaniyet, sosyal yardım, sorumluluk ve dayanışma gibi değerlerinin ne derece arkasında durduğunu mülteci politikasıyla göstermiş olacak. Devlet ve hükûmet başkanları yardıma muhtaç kimselere el uzatacak güce sahipler mi yoksa bu insanları kaderlerine mi terk edecekler? Kendi güttükleri politikaların sorumluluğunu üstlenecekler mi yoksa bu sorumluluğu da üstlerinden mi atacaklar? Bunları hep birlikte göreceğiz.“

Söz konusu zirve öncesinde dile getirilen bazı önerilerin Avrupa’nın hangi mecraya doğru yol aldığını göstermesi açısından oldukça manidar olduğuna vurgu yapan Altaş, „Afrika kıtasından göç edenler için kamplar, Afrika kıtasında Frontex güçleri konuşlandırmak, kalkındırma yardımını mültecileri geri alma şartına bağlamak ve Akdeniz’de daha fazla mültecinin sulara gömülerek hayatını kaybetmesi...

Bunların dile getiriliyor olması bile utanç verici ve akıl almaz.

Devlet ve hükûmet başkanlarına, ileride de göğsümüzü gere gere savunabileceğimiz, Avrupa’yı büyük yapan o değerleri tekrar hatırlamaları çağrısında bulunuyoruz. Evrensel insan hakları ile uyumlu bir mutabakat oluşturulmak zorunda. Avrupa’nın tekrardan iyi örnek teşkil etmesi ve zor zamanlarda da sorumluluk üstlenebileceğini bütün dünyaya göstermesi gerekir.“ dedi.

Altaş şöyle devam etti:

„Ekonomik küreselleşmenin, çevre kirliliğinin ve dünyanın her tarafına yapılan silah ticaretinin neticelerini görmezden gelip dünyada yaşanan savaş ve açlıkta hiçbir payı yokmuş gibi davranmak haksızlıktır. Eğer güdülen politika adaletsiz ise, acı çeken mazlumlar ‘ötekiler’ olarak yaftalanıyorsa bu politikanın sürdürülemeyeceği açıktır.

Dublin Sözleşmesi’nin işe yaramamasının sebebi tam olarak budur. Bize sığınan insanlar hususunda bütün Avrupa’nın sorumluluğu vardır. Bu sorumluluk birkaç güney ülkesinin omuzlarına yüklenemez. Bu sağ popülistlerin ve AB karşıtlarının ekmeğine yağ sürmek demektir. Bu bencil politikanın, Avrupa’nın değerler birliği olarak güçlenmesine hiçbir katkısı olmamıştır. Tam aksine, birlikten ayrılığın propagandasını yapan ve değerlerden uzaklaşıldığı konusunda felaket tellallığına soyunan popülist sesler yıllardan beri güçlenmekte ve kabul görmektedir.”
Teilen
2018-07/01-Sayı-565
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN