Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Türk kadınları için Yaşam Evi

Böblingen’de 50 yaş üzerinde yalnız yaşayan Türk kadınların kalabileceği Yaşam Evi’nde oda kirası 250 euro.

Merhaba (Böblingen) 
Resim galerisi için tıklayın
Böblingen Landratsamt’ın Baden-Württemberg Sosyal Bakanlığının desteği ile hizmete açtığı Yaşam Evi’nde sadece Türk kadınlar kalacak. 100 metrekarelik dairede dört oda bulunuyor.

Yaşam Evi’nin proje sorumlusu Heike Roller, düşük gelire sahip zor durumdaki Türk kadınları için başlatılan projenin hedefinin dört kadına şans tanımak olduğunu belirtip, projeye yönelik şu açıklamada bulundu:

“50 yaş üzerinde yanlız, maddi geliri düşük, büyük sıkıntıları olan çok Türk kökenli kadın var. Hedef, benzeri zorluk ve sıkıntıları yaşayan dört Türk kadınına sağlıklı, sıcak bir ev ortamı sunmak. Onların farklı bir sosyal ortamda hayatı paylaşmaları ve birbirlerine destek olarak yaşamlarını sürdürmeleri. Projeyi Nisa Kadın Derneği ile birlikte yürütüyoruz. Dairede kalan kadınlar ile Nisa Derneği üyeleri yakından ilgelenecekler. Yardıma ihtiyaç duydukları alanda destek sunacaklar.”

Dört oda
Nisa Kadın Derneği proje sorumlusu Şükran Cihan, mağdur durumda olan 50 yaş üzeri gelirindeki Türk kadınların kendilerinden anadilde bilgi alabileceklerini söyleyerek “0173-2587840 veya 0173-6997924 numaralı telefonlarla bize ulaşabilirler. Dairede her kadına bir oda verilecek. Mutfak, banyo, balkon gibi alanlar ortak kullanılacak” dedi.

Yaşam Evi proje sorumluları Baden-Württemberg Türk Toplumu Derneği’nde projeyi tanıttılar. Böblingen Landratsamt görevlileri Birgit Gehring, Heike Roller, Nisa Derneği’nden Şükran Cihan, Baden-Württemberg Türk Toplumu Derneği temsilcileri Oya Poyraz ve Helin Brenner.
Teilen
2018-07/01-Sayı-565
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN