Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİDF: Mücadelemiz sürecek!

DİDF: „Erken baskın seçimlerden tek adam tek parti rejiminin hayata geçirilmesinin önünü açan sonuçlar çıktı.“

Merhaba (Köln) 
Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) Yönetim Kurulu 24 Haziran seçimlerini değerlendirdiği açıklamasında, „Erken baskın seçimlerden tek adam tek parti rejiminin hayata geçirilmesinin önünü açan sonuçlar çıktı. Böylece geçen yıl 16 Nisan’daki referandumda karar altına alınan düzenlemelerin hayata geçirileceği yeni döneme, bir yandan otoriterleşme diğer yandan buna karşı mücadele damgasını vuracaktır“ dedi.

Olağanüstü hal koşullarında, her açıdan eşitsiz, adil olmayan, muhalefetin hazırlıksız yakalanarak seçimlerin baskın şekilde yapılmasının Erdoğan’ın lehine işlediğini belirten DİDF, „Başından itibaren bunun değiştirilmesi için gösterilen çabalar, kurulan ittifaklar ise ne yazıkki pek çok dezavantajdan ötürü yeterli olmamıştır. Ancak bu kısa süreçte, demokratik bir Türkiye isteyen muhalefet güçlerinin birleşme ve mücadele etme olanakları çoğalmıştır.

Önümüzdeki sürecin, Türkiye halkları ve emekçileri için olduğu gibi, Almanya’da yaşayan biz Türkiye kökenli göçmenler açısından da zor ve sıkıntılı olacağı bugünden görülüyor. Türkiye kökenli göçmenleri yaşadıkları ülkelerden kopararak dini ve milli temelde içe kapatmayı, kutuplaştırarak bölmeyi hedefleyen Erdoğan ve AKP, bu yolla kendi politik çıkarları için Türkiye kökenli göçmenlerin yaşamını olumsuz yönde etkilemeye devam edecektir“ dedi.

DİDF şöyle devam etti:

„Hiçbir tek parti tek adam rejimini ebediyete kadar iktidarda kalmayacağını Almanya tarihinden biliyoruz. Bu nedenle, seçimlerden tek adam tek parti rejiminin çıkması ne tarihin sonu ne de her her şeyin bittiği anlamına geliyor. Tersine, farklı inançlardan, uluslardan işçi ve emekçilerin eşit, özgür koşullarda barış içerisinde bir arada yaşamasının koşullarının yaratılması için mücadele daha fazla önem kazanmış bulunuyor.

Federasyonumuz, Almanya’da yaşayan Türkiye kökenli göçmenlerin çıkarlarının asıl olarak demokratik bir Türkiye’nin kurulmasından geçtiğine inanıyor. Bugün Türkiye’de tek adam rejimine karşı mücadele eden güçlere ve muhalif medyaya destek vermek çok daha büyük bir önem taşıyor. DİDF olarak, Türkiye’deki emek, barış ve demokrasi güçlerinin tek adam tek parti rejimine karşı sürdürdükleri mücadeleye her türlü destek ve dayanışmamız, Almanya’da ise tek adam rejimine destek veren zihniyetle mücadelemiz devam edecektir.“
Teilen
2018-07/01-Sayı-565
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN