Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Yüzde 10'da halaya duruldu

HDP Ulm'un seçimleri takip etkinliğinde büyük coşku yaşandı. HDP'nin oyu yüzde 10 olduğunda heyecanın ve endişeli bekleyişin yerini büyük coşku aldı, halaylar çekildi. Oy yüzdesi yükseldikçe coşku da arttı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Geçtiğimiz nisan ayında HDK-Ulm'un çağrısıyla kurulan HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu yoğun çalışma yürüttü. 15 otobüs ve diğer araçlarla Münih ve Stuttgart seçim merkezlerine seçmenleri taşıyan platform, kendi imkanlarıyla 500 afiş ve Ulm’a özel 7 bin 500 de bildiri basıp kapı kapı dağıttı. Platformun koordinasyonu her perşembe toplanırken, her gün gönüllü aktivistler de seçim bürosunu açık tutup, seçmenleri bilgilendirdi

. Seçim dönemi boyunca çeşitli faaliyetler yürüten HDP Ulm Seçim Platformu, bu etkinliklerini hem salonlarda, hem de meydanlarda ve sokaklarda gerçekleştirdi. Faaliyet alanında 2 binden fazla seçmenini ağırlıklı olarak Stuttgart'a ve yine Münih ile Bregenz'e de gönderen HDP Ulm Seçim Platformu'nu AGİF, ATİF, Partizan SKB, NAV-DEM, ADHF, SYKP ve HDK-Ulm oluşturdu. DİDF ve Alevi Kültür Merkezi de gözlemci olarak yer alıp destek verdi.

Halaya duruldu
Bleichstr. 1 adresinde bulunan Tohum Kültür Merkezi'ni seçim bürosu olarak kullanan platform, büyük bir etkinlikle seçim sonuçlarını seçmenleriyle takip etti. "İrademize ve oyumuza sahip çıkıyoruz" şiarıyla seçim bürosu içinde ve dışında gerçekleşen etkinliğe toplamda 200'den fazla kişi katılarak, heyecana ortak oldu.

Etkinlikte HDP Ulm ve Çevresi Eş Sözcüleri Saniye Gürbüz Toprak ve Barış Çaktı, Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) Eş Başkanı Süleyman Gürcan, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa'dan Hüseyin Şenol yaptıkları konuşmalarda, sonuç ne olursa olsun mücadelede kararlılık mesajları verdiler.

Kitle öğle saatlerinde toplanırken, sonuçların açıklanmaya başlanmasıyla birlikte nefesler tutuldu. HDP'nin oyu yüzde 10 olduğunda ise, heyecanın ve endişeli bekleyişin yerini büyük coşku aldı, halaylar çekildi. Oy yüzdesi yükseldikçe coşku da arttı.
Teilen
2018-07/01-Sayı-565
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN