Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

HDK-A Kadın Meclisi Girişimi toplandı

HDK-A Kadın Meclisi Girişimi, 22-24 Haziran’da Lörrach kentinde bir araya geldi. Kadınlar, “Nasıl bir kadın örgütlenmesi?” sorusuna cevap aradı.

Merhaba (Lörrach) 
Resim galerisi için tıklayın
Halkların Demokratik Kongresi-Avrupa (HDK-A) Kadın Meclisi Girişimi, 22-24 Haziran’da Almanya’nın Lörrach kentinde bir araya geldi. Avrupa çapında, yerel örgütlenmelerin esas alınacağı, tabandan örgütlenen kadın meclisleri oluşturmak için toplanan kadınlar, “Nasıl bir kadın örgütlenmesi?” sorusuna cevap aradı. Toplantı sonucunda, kadın yönetmeliği ve koordinasyon oluşturan HDK-A Kadın Meclisi Girişimi, önümüzdeki günlerde bir deklerasyon yayınlayacak.

Toplantının diğer ana gündemleri ise, Avrupa’da kadın örgütlenmesi, HDK-A kent ve ülke kadın meclislerini oluşturmak ve 25 Kasım ve 8 Mart’a yönelik planlama yapılması idi. Toplantıya ek olarak, bir de özsavunma atölyesi düzenleyen kadınlar, kadna yönelik erkek şiddetine mücadele yöntemlerinden biri olan özsavunmayı ele aldı.

HDK-A Kadın Meclisi Girişimi, Mart ayına kadar kent ve ülke kadın meclislerini kurmak üzerine bir örgütlenme takvimi yaptı. 2 Mart 2019’da ise Genel Kongresi’ni toplayacak olan kadınlar, Avrupa’nın dört bir yanındaki kadınlara Köln kentinde gerçekleşmesi planlanan kongreye katılma çağrısı yaptı. Kongrenin sloganı ise “HDK-A Kadın Meclislerinde Örgütleniyoruz, Birlikte Daha Güçlü Geliyoruz!” olarak belirlendi.
Teilen
2018-07/01-Sayı-565
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN