Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Meşale Tolu'ya "Anın Kadını" ödülü

Meşale Tolu, kadın dergisi Emotion tarafından geleneksel olarak düzenlenen ödül töreninde, birçok kategoride gösterilen adaylar arasında ‘‘Anın Kadını‘‘ kategorisinde ‘‘Emotion Award 2018‘‘ ödülüne, okurları ve jüri tarafından en çok oyu alarak birinci seçildi.

Merhaba (Hamburg) 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya’da yayımlanan kadın dergisi Emotion‘un, Meşale Tolu’yu “Emotion Ödülleri”ne aday gösterdiği Gala Töreni, Hamburg’da Curio-Haus’da gerçekleştirildi. Meşale Tolu, birçok kategoride gösterilen adaylar arasında “Anın Kadını” kategorisinde “Emotion Award 2018” ödülüne okurları ve jüri tarafından en çok oyu alarak birinci seçildi. Ödül Frankfurter Rundschau muhabiri Anja Reschke tarafından Meşale Tolu‘ya takdim edilmek üzere ailesi adına katılan Gülay Tolu’ya teslim edildi.

Anja Reschke “Meşale Tolu tehdit edilebilir, tutsak edilebilir, özgürlüğü kısıtlanabilir ama asla cesaretinden ödün vermeyen bir kadın” dedi. Meşale Tolu ise törene yolladığı mesajda‚ “Tutuklu olduğum 8 ay boyunca en büyük desteği kadınlardan aldım. Bugün yine kadın dergisi Emotion tarafından dayanışmanın en güzel örneğini yaşamış oldum, bundan dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum. Kadınlar herşeyi aşabilir, yeterki onlara desteğimizi gösterelim. Ben bu verdiğim mücadelemi sizden aldığım destek ve dayanışmayla devam ettireceğim” dedi.

Ödül törenine katılan ve “yaşam eseri” kategorisinde özel ödül alan ünlü Alman film yapımcısı Regina Ziegler ve yine tanınan kadın televizyon moderatörü Bärbel Schäfer, Meşale Tolu’ya dayanışma mesajlarını ileterek, bir an önce yurtdışı yasağının kaldırılarak aralarında görmek istediklerini belirttiler.

40. Cuma Mitingi
Meşale Tolu için başta memleketi Ulm olmak üzere, dayanışma eylemleri sürüyor. Her ayın ik Cuma günü miting düzenleyen Ulm'daki dayanışma komitesi, 6 Temmuz Cuma günü 40. kez meydanda olacak.
Teilen
2018-07/01-Sayı-565
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN