Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB Sachsenheim 20. yılını kutladı

DİTİB Mimar Sinan Camii Sachsenheim, kuruluşunun 20. yılını belediyenin kültür evinde kutladı.

Merhaba (Sachsenheim)  
Resim galerisi için tıklayın
1997 yılında kurulan ve 2007 yılında hizmete giren DİTİB Mimar Sinan Camii 20. yılını iki gün boyunca geniş katılımlı bir kitleyle kutladı. Dernek kurucu üyesi ve Başkan İsmet Harbi, caminin kuruluşundan bugüne kadar geçen zamanı kısaca anlatırken, belediye başkan vekili ve aynı zamanda caminin mimarı Burkhard Bayer kürsüye gelerek, belediye ile derneğin karşılıklı güven ortamında yapmış oldukları güzel çalışmalardan övgüyle bahsetti.

Moderatörlüğünü Mihriban Harbi ve Taha Yalçın'ın yapmış olduğu etkinlikte dönemin Belediye Başkanı Andreas Stein, dernek Başkanı İsmet Harbi ve ekibi ile güzel çalışmalar sonunda bir dernek binası yapıldığını ve bu zaman içerisinde derneğin Alman halkına karşı güvenilirliği sürekli arttığını dile getirerek, derneğin her iki toplum arasında güzel bir köprü oluşturduğunu söyledi.

20. yıl kutlamalarına Sachsenheim Katolik ve Protestan kiliseleri papazları da katılarak, konuya ilişkin açıklamalarda bulundular.

Dernekte 20 yıl Kadınlar Kolu başkanlığı yapmış olan kurucu üye Ayşe Harbi, dernek kuruluşu esnasındaki kadınların organize olmanlarının önemine değinerek „Daha önce hiç böyle bir dernekleşme olmadığı için kadın cemaatimizin de böyle bir oluşuma olan heyecanları bizim çalışmalarımızı kolaylaştırdı ve camimizin olmadığı dönemlerde belediye kütüphanesinde veya gençlik evlerinde faaliyetlerimizi yapıyorduk“ dedi.

20. yıl kutlamasında cami arşivinden ilk günden sonra güne kadar olan basın küpürleri ve fotoğrafların sergilenmesi katılımcıları yıllar öncesine götürerek, duygulu anlar yaşattı.

Programa tasavvuf müziğiyle renklenirken, program sonunda İsmet Harbi, yönetim kurulu, Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Aksungur ve ekibi başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederek, plaketleri takdim etti.

Program günün anısına toplu fotoğraf çekimi ve çay pasta ikramıyla son buldu.
Teilen
2018-06/02-Sayı-564
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN