Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

KT Bank AG iftarda buluşturdu

KT Bank'ın Intercontinental Oteli’nde düzenlediği iftar yemeğine Türk ve Alman iş dünyasının temsilcileri, KT Bank müşterileri, KT Bank çalışanları ve gazetecilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Merhaba (Frankfurt) 
Resim galerisi için tıklayın
Euro bölgesinin ilk İslami bankacılık prensiplerine göre çalışan KT Bank AG iftar programı düzenledi. Frankfurt Intercontinental Oteli’nde düzenlenen iftar yemeğine Türk ve Alman iş dünyasının temsilcileri, KT Bank müşterileri, KT Bank çalışanları ve gazetecilerin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

İftar öncesi okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından misafirlere selamlama konuşması yapan KT Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan, 2015 yılında faaliyetlerine başlayan KT Bank AG’nin sadece Almanya’nın değil tüm Euro bölgesinin faizsiz bankacılık ilkelerine uygun bankacılık hizmeti veren tek bankası olduğuna vurgu yaptı.

KT Bank AG’nin Türkiye’den son yıllarda Almanya’ya gelen en büyük yatırım olduğunun altını çizen Arslan, şöyle devam etti: “KT Bank AG, Türkiye’nin en büyük İslami bankası olan Kuveyt Türk Katılım Bankasının yüzde 100 iştirakidir. Kuveyt Türk ile birlikte Kuveyt merkezli KFH Grubu’na aittir. Siz değerli müşteri ve iş ortaklarımızın desteği ile KT Bank AG istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. Frankfurt, Berlin, Mannheim’dan sonra açtığımız Köln şubemizle birlikte şube sayımızı dörde yükselttik. Almanya’da yaşayan tüm Türk ve Müslüman kardeşlerimize alternatif bankacılık hizmetlerini sunmak istiyoruz. Hepinizin samimiyetle sevdiği ‘sizin bankanız‘ olmaya talibiz.”

KT Bank AG’nin hizmetleri
Almanya’da bankacılık ürün ve hizmetlerinin tamamına yakınını özel ve ticari müşterilere faizsiz bankacılık esaslarına uygun olarak sunduklarını belirten Ahmet Kudsi Arslan, KT Bank AG’nin hizmetleri hakkında şu bilgileri aktardı:

“Mobil Bankacılık uygulamamız, sabit getirili mevduat hesabımız, tüm alışverişlerde 6 ila 12 taksit yapabilen Taksit Kartımız ve 20 yıl vade seçeneği de içeren Bireysel Gayrimenkul Finansmanı ürünlerimizi çok yakın zamanda duyuracağımız yeni ürün ve hizmetler arasında yer almaktadır. Bu ürün ve hizmetlerimizi bir an önce sizlere sunabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

Ahmet Arslan, sundukları ürünlerin sadece Türk ve Müslüman vatandaşlar için değil tüm Alman toplumumun da ilgisini çeken alternatif, ahlaki ve sosyal değerlere saygılı, rekabetçi ve kullanışlı ürünler olmasına özen gösterdiklerinin altını çizdi.

"Önemli bir adım"
Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı ve KT Bank Gözetim Kurulu Üyesi İrfan Yılmaz: “Ben burada Kuveyt Türk’ü temsilen bulunuyorum. Burada olmak benim için büyük bir onur. KT Bank’ın kurulmasıyla birlikte Avrupa’daki Müslümanların kurumsallaşma faaliyetlerine bir halka daha eklenmiş oldu. Kurumsallaşmanın olduğu yerlerde de gelişme daha hızlı gerçekleşiyor. Bireylere bağlı olan sistemler zayıf ve geçici, kurumsallaşmış yapılar ise daha kalıcı ve uzun vadeli olabiliyor. Dolayısıyla KT Bank bizim açımızdan kıta Avrupa’sında önemli bir adım” diye konuştu.
Teilen
2018-06/02-Sayı-564
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN