Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İsrail'in Gazze ablukasını anlatıyorlar

İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ambargoyu delmek amacıyla oluşturulan filodaki aktivistler, Gazze’ye yönelik ablukayı anlatıyor.

AA (Berlin) 
İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ambargoyu delmek amacıyla 15 Mayıs’ta Norveç ve İsveç’ten yola çıkan filodaki aktivistler, uğradıkları limanlarda Gazze’ye yönelik ablukayı dünyaya anlatıyor. Mavi Marmara gemisinde de bulunan eski Alman Milletvekili Annette Groth, İsrail'in gemiye yönelik düzenlediği saldırının 8'inci yıl dönümünde konuştu.

Groth, Mavi Marmara'ya müdahale edildiği günün "tam bir felaket" olduğunu ve saldırıdan dolayı bugüne kadar kimsenin düzgün şekilde hesaba çekilmediğine dikkati çekti. Almanya'daki Sol Parti'de 2009-2017 yıllarında milletvekilliği yapan Groth, "Uluslararası sularda 10 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı. İnanılmaz savaş gemileri vardı. Bu bir kabustu." diye konuştu.

Groth, Alman Meclisi'nin 2010 haziran ayı sonunda Alman hükümetine Gazze ablukasının kaldırılması için çaba harcaması gerektiğini içeren karar aldığını ancak şimdiye kadar bu konuda hiçbir şeyin yapılmadığını vurguladı.

Gazze'deki korkunç duruma dikkat çekmek için filo yola çıktı
Eski Alman parlamenter Annette Groth, Gazze’deki bugünkü korkunç duruma dikkati çekmek için "Gazze'ye Özgürlük Filosu"nun yola çıktığını söyledi. Filonun Almanya’dan sonra Hollanda'nın başkenti Amsterdam’a ulaşacağını söyleyen Groth, "Gazze'ye Özgürlük Filosu, temmuz ayı ortasına kadar Avrupa ülkelerinin limanlarına gidecek. Buralarda Gazze’deki durumu ve ablukanın etkileri hakkında bilgiler verilecek." diye konuştu.

"İsrail'in filoya 8 yıl önceki gibi bir müdahalesi olur mu?" sorusuna Groth, buna inanmadığını, muhtemelen bir limana götürülüp orada tutulacağını belirtti. Groth, filodaki gemilere Gazze’ye ulaşması izni verilmeyeceğini ifade etti.

Gazze'deki duruma işaret eden Groth, ilaçların eksik olduğunu, günde iki saat elektrik verildiğini ve içme suyun bulunmadığını anlatarak, bölgede umutsuzluk ve yoksulluğun yaşandığını aktardı.

İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ambargoyu delmek amacıyla 15 Mayıs’ta Norveç ve İsveç’ten yola çıkan "Gazze’ye Özgürlük Filosu", Kopenhag'dan sonra Almanya'nın Kiel ve Wilhelmshaven kentlerinde durdu.

Filodaki aktivistler, güzergahlarında durdukları limanlarda İsrail’in Gazze’ye uyguladığı abluka hakkında bilgileri yerel halkla paylaşıyor. Gazze ablukasını kırmak için 8 yıl önce yola çıkan ve 500'den fazla kişiyi taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrail ordusunun uluslararası karasularda 31 Mayıs 2010'da düzenlediği saldırıda silahsız 10 insani yardım aktivisti ölmüş, çok sayıda kişi de yaralanmıştı.
Teilen
2018-06/02-Sayı-564
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN