Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

„Eğitim yeri çiftlik“

 
Resim galerisi için tıklayın
„Bir çiftçi olarak çok şey bilmek gerekir“ diye şaşırır 10 yaşındaki Jonas. Çok yönlü makinaların kullanılışı büyüleyiciydi zaten Jonas için. Buna birde bitki yetiştirmenin nasıl bir şey olduğunu görünce, çiftlik hayatına bir kez daha hayran kaldı kendisi.

"Lernort Bauernhof" (Eğitim yeri çiftlik) adlı çiftlikte bir çok çiftçi, çiftçi hayatını merak edenlerin sorularını yanıtlıyor ve onlara gıdaları nasıl yetiştirdiklerini anlatıyorlar. Yılda bir veya iki kez okul çocukları bu bilgilendirici özel çiftliğe gelerek okul proje günleri için çeşitli konular üzerinde çalışmalarını ücretsiz yapabiliyorlar.

Sürekli eğitim alarak kendilerini geliştiren çiftçiler, gelen çocuklarla birlikte bol maceralı saatler geçirdiklerini söylüyorlar.

Essendorf/Staig’dan çiftlik pedagogu Margit Aberle bir öğrtemenin sınıfıyla ilgili söylediklerini hatırlıyor ve diyor ki „Bir keresinde bir öğretmen, sınıfının çok sesli ve huysuz olduğunu söyleyerek beni uyardı. Ancak çocuklar çiftliğimizi ziyarete geldiklerinde hiç sesleri çıkmadan büyük bir zevkle çalıştılar ve hatta sonunda ahırı bile temizleyip evlerine ayrıldılar. Öğretmenleri o günün sonunda büyük bir şaşkınlık yaşamıştı…

Çiftliğimize gelen kimsenin canı sıkılmaz. Burada okulda olduğu gibi masa başında oturarak öğretmenin anlattıklarını dinlemek zorunda değiller. Çocukların sürekli deneyebileceği birbirinden ilginç şeyler var çünkü.

Çiftliğe gelen çocukların uyması gereken kurallar da var tabiki. Hayvanlara yanlız yaklaşmamaları, kapıları açık bırakmamaları, makinaları izinsiz kullanmamaları hayvanlara dokunmamaları gibi…"

Margit Aberle, çok daha fazla öğretmenin sınıflarıyla birlikte çiftliklerini ziyaret etmelerini dilediğni ve oradaki hayatı canlı görmeleri gerektiğini, resimlerin her zaman gerçekleri anlatmadığını söyledi.

Info: www.lob-bw.de, www.lernort-bauernhof.de, www.ig-bauernhof-erleben.de
Teilen
2018-06/02-Sayı-564
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN