Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Stuttgart'ta 1 Mayıs paneli

Stuttgart'ta “1 Mayıs'ın gösterdikleri ve seçim mücadelesi görevleri” paneli

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Stuttgart kentinde Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) tarafından “1 Mayıs’ın gösterdikleri ve seçim mücadelesi görevleri” konulu bir panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) MYK Üyesi Uğur Ok katıldı.

Ok, HDP’nin 7 Haziran seçim zaferinin hemen ardından artan devlet baskısına dikkat çekerek, kitle hareketinde belli bir gerilemenin olduğunu belirtti. “Ancak kitle hareketinde bir gerileme olmasına karşın, ilerici, devrimci kuvvetler, HDP ve bileşenleri, başta Kürt halkımız olmak üzere halklarımız, ezilenler teslim alınamadı.” dedi.

Taciz ve tecavüz yasasına karşı ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde kadınların, Newroz’da Kürt halkının, 1 Mayıs’ta işçi ve emekçilerin sokağa çıkmasıyla kitle hareketinde bir canlanmanın yaşandığını belirten Ok, 24 Haziran seçim sürecinde de bu dalganın sürdüğünü belirtti.

İki gerici-faşist cephenin karşısında ezilenlerin antifaşist mücadele cephesi olarak HDP’nin kitleler nezdinde bir rüzgar estirdiğini, umut ışığı olduğunu, ezilenlerden yana esen rüzgarın AKP-MHP iktidarını telaşlandırdığını ve yönetememe krizini daha da derinleştirdiğine dikkat çeken Ok, ezilenlerden yana esen rüzgarın daha da gelişme eğilimi taşıdığını ve fırtınaya dönüşmesinin olanaklar dahilinde olduğunu kaydetti.

Panelin ikinci bölümünde dinleyicilerin sorularını yanıtlayan Ok, Avrupa’da da seçim çalışmalarına daha fazla hız katmak gerektiğine dikkat çekerek bunun AKP-MHP iktidarının yenilgi sürecini hızlandırmak bakımından önemli olduğunu belirtti ve panel alkışlarla sonlandı.
Teilen
2018-06/02-Sayı-564
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN