Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Akın: HDP benim için Türkiye partisidir

HDP Stuttgart Seçim Platformu üyesi Necati Akın, 2015 seçimlerinden bu yana HDP Stuttgart seçim çalışmalarında aktif olarak yer aldı. Karadenizli olan Akın, “Karadenizli hemşerilerim mutlaka HDP´ye oy vermeliler” diye çağrıda bulundu.

Merhaba (Stuttgart) 
HDP Stuttgart Seçim Platformu üyesi Necati Akın, “HDP benim için Türkiye partisi! Türkiye´nin her bölgesine ve herkese hitap eden bir parti. Azınlıkların çeşitli dini etnik kökenlerin, ezilenlerin yoksulların partisi! Bu anlamda Türkiye halklarının HDP´yi seçmesinin cumhurbaşkanlık seçimlerinde Selahattin Demirtaş´a milletvekilli seçimlerinde HDP´ye oy vermelerini talep ediyorum. Bunların oluşması içinde elimde gelen çalışmayı yapıyorum.” dedi. Stuttgart´da seçim çalışmalarına aktif bir şekilde katılan HDP Stuttgart Seçim Platformu üyesi Necati Akın, bir çok kez Selahattin Demirtaş’ın seçmene olan mektubunu bildiri haline getirerek dağıtımında yer aldı.

Bu çalışmaları değerlendiren Akın, ”Stuttgart bölgesindeki seçim çalışmalarını bir miting ile başlattık. O mitingin ilk olması ve baskın seçimin olması bizlere ani yansımasından dolayı pek iyi bir miting olduğu söylenemez. Ama yinede bir başlangıç anlamında işe yaradığını düşünüyorum. Bu mitingin arkasında Selahattin Demirtaş´ın parti çalışanlarına yönelik yazdığı mektubu biz bildiri haline getirip Stuttgart ve geniş çevresinde ev ev posta kutularına attık. Ve bunun çalışmaları halen devam ediyor” dedi.
“Önümüzdeki dönemlerden umutluyum”

2015 seçimlerinden bu yana Stuttgart´da konsoloslukta seçim yerinde HDP´nin seçim çalışma sorumluluğunu alan Akın, bu yıl ki çalışmalarında hedeflerini şöyle değerlendirdi: ”Tabiki bu seçimde de hedef, HDP oylarının yükseltmek ve mümkünse Avrupa rekorlarını kırmak için olan gücümüzle çalışmaktır. Bütün arkadaşlar da bu enerjiyle çalışıyorlar. Geçen seçimlerde konsoloslukta içeride görev yapan biriyim. Orada bugüne kadar müşahitlik işlerini diğer arkadaşlarla organize ettik. Bu sene de bunu organize ediyorum. Biliyorsunuz 14 gün seçim boyunca 9 gün 14 sandık, 10 gün 14 sandık, 4 gün de 20 sandık olacak ve her sandığa bir müşahit verilmesi gerekiyor. Yaklaşık hergün bir arkadaşımız görev alacak olursa 160-180´ne kadar çıkabilir bu sayı. Ama şu an bizim elimizde 120 civarında müşahitlik yapacak arkadaşımız var. Bunların bazıları 3-5 gün yapacak olanı var, bazıları birer günlük olarak devam edecek. Şu an itibariyle arkadaşlarımız hazır. İlk zamanlarda bir tutukluluk vardı ama insanlar gün geçtikçe bunu attılar. Doğal olarak insanların Türkiye´ye gidip gelme kaygıları vardı, bu aşıldıkça bir umut ışığına döndükçe bu iş gelişiyor. Hem Türkiye´de hem burda Erdoğan´ın yenilmezliğine karşı bir umut ışığı doğdu ve insanlar yavaş yavaş girmeye başladılar. Önümüzdeki dönemlerden umutluyum.”
HDP Kürtlerin partisi değil, Türkiye Partisi

Karadenizli olan Necati Akın, Karadezlilerin HDP´yi yalnız bırakmamaları için hemşerilerine çağrıda bulundu. Akın “Bu Parti, Kürtlerin partisi değil, bu parti Türkiye Partisi! Türkiye toplumunda kim varsa dini etnik kimlik olarak hepsini bağrında toparlamaya çalışan bir parti! Doğal olarak Karadenizliler bunun bir parçası. Ben Karadenizli hemşerilerime mutlaka HDP’ye oy verip Türkiye´nin kaderlerini değiştirmeden rol oynamalarını istiyorum. Bu aynı zamanda Karadenizlilerin üzerinde bir yük olarak da duruyor. Çünkü epey bir dönemde Karadeniz demokratik bir anlamda baktığımızda topluma hep kötü yansıyan bir toplum haline geldi. Bunu kırmak Karadenizlilerin elinde, bunu kırmak için Karadenizliler olan gücüyle çalışmalılar ve Erdoğan diktatörlüğüne ‘dur ve tamam’ demede rollerini oynamalılar” şeklinde konuştu.
Teilen
2018-06/02-Sayı-564
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN