Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"Türkiye bize, biz Türkiye’ye emanetiz"

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Yurt Dışı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Yeneroğlu: ‘‘Yurt dışındaki seçmenleri ‘Türkiye bize, biz Türkiye’ye emanetiz’ diyerek bu emaneti korumaya davet ediyorum.”

Merhaba Haber Merkezi 
Yurt dışında yaşayan vatandaşlar Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oy kullanmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti İstanbul Milletvekili ve Yurt Dışı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Yeneroğlu, ‘‘Yurt dışındaki seçmenleri ‘Türkiye bize, biz Türkiye’ye emanetiz’ diyerek bu emaneti korumaya davet ediyorum.” dedi.
Yeneroğlu şunları kaydetti: “Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız gümrüklerin yanı sıra Almanya, Avusturya ve Fransa’da oy kullanmaya başladı. AK Parti iktidarının yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı da ülke yönetiminde söz sahibi yapmak adına başlattığı bu demokratik adım yıllar da geçse her seçim döneminde övgüye mazhar olarak yad edilmeye devam edecektir. İşte bu demokratik uygulamanın bir sonucu olarak diğer 51 ülkede yaşayan vatandaşlarımız da başkonsolosluklarda farklı tarihlerde açılacak sandıklarda 19 Haziran tarihine kadar oy kullanabilecekler. Gümrük kapılarında oy kullanma işlemi ise 24 Haziran’a kadar devam edecek."

Yeneroğlu Türkiye'nin AK Parti iktidarlarıyla güçlenirken sadece yurt içinde değil, yurt dışındaki vatandaşlarını da koruyan, kollayan, kuşatıcı bir biçimde hizmet üreten bir ülke hâline geldiğini belirterek, "Yurt dışında yaşayan seçmenlerimiz bunu takdir etmiş, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bu yana anavatanındaki sessiz devrim sürecine hep sahip çıkmıştır. 7 Haziran’da 520 bin, 1 Kasım’da 723 bin oy desteğiyle AK Parti’ye olan güvenini tazelemiştir. Ardından gerçekleşen halk oylamasında ise 832 bin ‘evet’ ile ana vatana güçlü bir mesaj gönderilmiştir. Şimdiki hedefimiz ise 1 milyon oy. İnanıyorum ki yurt dışı seçmenlerimiz hedefimizi de aşarak büyük bir destekle Cumhur ittifakını ve AK Parti’yi güçlendirecekler. Böylece hem Türkiye’ye hem de uluslararası kamuoyuna istikrarlı, gelişmiş ve güçlü bir Türkiye’den yana olduklarını gösterecekler. Bu düşüncelerle yurt dışında yaşayan seçmenlerimizi ‘Türkiye bize, biz Türkiye’ye emanetiz’ diyerek bu emanete sahip çıkmaya, emaneti korumak için sandığa gitmeye davet ediyorum.”
Teilen
2018-06/02-Sayı-564
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN