Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

HDP Mannheim: Birlikte kazanacağız

KCDK-E Eş Başkanı Fatoş Göksungur, HDP olarak iktidarın oyunlarını bozduklarını, bu seçim sürecinde de bu kötü gidişata dur diyeceklerini ve HDP'ye verilecek her oyun önemini vurguladı.

Merhaba (Mannheim) 
Resim galerisi için tıklayın
Mannheim Cem Evi‘nde, HDP Mannheim Seçim Platformu'nun düzenlediği seçimler konulu panele ilgi yüksekti. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı Mannheim Seçim Platformu'ndan Turgay Çelik'in yönettiği panelin konukları, KCDK-E Eş Başkanı Fatoş Göksungur ve AABF eski başkanı ve HDP Milletvekilliği adaylığı reddedilen Turgut Öker'di. Seçimlerde kime ya da hangi pariye oy verilmesi gerektiği üzerine yapılan sunumlarda KCDK-E Eş Başkanı Fatoş Göksungur, HDP olarak iktidarın oyunlarını bozduklarını, bu seçim sürecinde de bu kötü gidişata dur diyeceklerini ve HDP'ye verilecek her oyun önemini vurgulayarak, seçimlerde HDP'ye oy verme ve seçimlere katılma çağrısında bulunurken, birlikte mücadelenin önemine sürecin hassas olduğuna vurgu yaptı.

Daha sonra konuşan Turgut Öker, "Yezidi alaşağı etmek Cem Hizmeti kadar kutsaldır" diyerek, “HDP'nin barajı aşmaması demek Yezid'e hizmet etmek demek” olduğunu söylerken, sürecin birlikte mücadeleyle aşılacağı aksi durumda kaybın ağır olacağını ve mücadelenin daha da zorlaşacağına vurgu yaptı.
“HDP'ye oy verilmesi gerekiyor”

Egemenlerin toplumu parçalayarak yönetmek istediğini, ayrımcılığı körüklediğini, demokrasi cephesinin birlikte vereceği mücadelenin bu süreci aşabileceğine vurgu yapan Turgut Öker HDP'ye oy verilmesi gerektiğinin çağrısını yaparken, kendisinin milletvekilliği adaylığının engellenmesinin mesajının sistemin Alevilere açık bir tavrı olduğunu söyledi.

Milletvekili olmanın kendisi için önemli olmadığını, seçilen her HDP'linin Aleviler ve ezilenlerin talepleri için mücadele sürdüreceklerini söyleyerek seçim süreci boyunca son dakikaya kadar Avrupa'nın bütün şehirlerinde HDP için çalışmalarını sürdürüleceğini söyledi.

Ayrıca yurtdışında kullanılan her oyun Türkiye ortalamasına etki ettiğini ve yurtdışında kullanılan her oyun çok önemli olduğunu söylerek ve seçimlere katılma ve oy kullanma çağrısı yaparak, "Bugün HDP çatısı altında Türkler Kürtler, Aleviler, Ezidiler, Süryaniler, Devrimciler, Demokratlar, kadınlar ve tüm renkler bir arada, birlikte hareket ediyor. Bunun değeri benim için 500 vekilden daha da önemlidir. Bugün HDP'de yoldaşlık yapanlar, yan yana duranlar, yarın katliamlar karşısında da yan yana duracaktır. Katliamları engelleyecektir. Geçmişte bu beraberlikten yoksun olduğumuz için tüm katliamları engelleyemedik.” şeklinde konuştu.

Yapılan sunumun ardından soru cevap bölümünde katılımcılar, “HDP’nin barajı geçmesi ile diktatörlük engellenebilir, başka bir imkanı yoktur, 7 Haziran seçimlerinde yenilen Tayyip ve diktatörlüğü 24 Haziran’da da ancak HDP’nin barajı geçmesi ile yenmek mümkün. Gün birlik ve beraberlik ve birlikte mücadele yürütme günüdür” dediler.
Teilen
2018-06/02-Sayı-564
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN