Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Seçim çalışmaları sürüyor

HDP Ulm seçim bürosunu ziyaret eden Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, seçmenlerle seçimler üzerine sohbet ederek, genel durum hakkında bilgilendirmede bulundu, soruları cevaplandırdı.

Merbaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Nisan ayından kurulan HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu yoğun çalışıyor. Kendi imkanlarıyla 500 afiş ve Ulm'a özel 7 bin 500 de bildiri bastıran ve kapı kapı dağıtan platformun koordinasyonu her perşembe toplanırken, her gün gönüllü aktivistler de seçim bürosunu açık tutuyor, seçmenleri bilgilendiriyor. HDP Ulm ve Çevresi Eş Sözcüleri Saniye Gürbüz Toprak ve Barış Çaktı yaptıkları açıklamada "Seçim büromuz seçimin son gününe kadar her gün açık kalacak" diyerek, seçmenleri bilgilendirmenin yanı sıra, çeşitli faaliyetler de düzenlendiğini kaydettiler. HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'ın daha önce geldiği seçim bürosuna, Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız da geldi. Sarıyıldız ziyarette bulunup, seçmenlerle seçimler üzerine sohbet ederek, genel durum hakkında bilgilendirmede bulundu, soruları cevaplandırdı. Düzenlenen etkinlikte, Yunanistan'da gözaltına alınan ve Türkiye'ye iade edilmek istenen Turgut Kaya'ya da sahip çıkıldı.

HDK-Ulm'un çağrısıyla kurulan HDP Ulm Seçim Platformu’nu AGİF, ATİF, Partizan SKB, NAV-DEM, ADHF, SYKP ve HDK-Ulm oluşturuyor. DİDF ve Alevi Kültür Merkezi de gözlemci olarak yer alıyor ve aktif destek veriyor.
Seçim Otobüsleri

7-19 Haziran arası her hafta Cumartesi ve Pazar Günleri Ulm, Neu-Ulm, Laichingen, Illertissen, Biberach, Heidenheim ve çevresinden Stuttgart’a ve Krumbach, Günzburg, Kempten ve çevresinden Münih’e otobüsler kalkıyor. Otobüslerin yanı sıra, platformdan şu açıklama yapıldı: "Hafta içi de yaşlı, engelli ve ihtiyacı olan herkesi araçlarla sandıklara taşıyacağız. Arayın yardımcı olalım. Geniş bilgi için arayın veya ‘HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu’ facebook sayfamızı takip edin.”
HDP Ulm ve Çevresi otobüs kalkış yer ve zamanları
16.06.2018 Cumartesi
Ulm Bleichstr .1 - Stuttgart -Saat 09.00
Merklingen Autoban Rastätte -Saat 09.30

17.06.2018 Pazar
Ulm Bleichstr. 1 - Stuttgart -Saat 09.00

HDP Ulm Seçim Bürosu • Tohum Kültür
Merkezi • Bleichstr. 1, 89077 Ulm • Tel: 0151 66 89 19 92
Teilen
2018-06/02-Sayı-564
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN