Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Miniklere çevre temizliği anlatıldı

Bonn DİTİB Merkez Camii, çevre temizliğinde farkındalık oluşturmak için örnek olacak bir etkinliğe imza attı.

Merhaba (Bonn)  
Resim galerisi için tıklayın
Bonn DİTİB Merkez Camii 4-6 yaş grubu öğrencileri çevre temizliğinde farkındalık oluşturmak için örnek olacak bir etkinliğe imza attı. Bonn DİTİB Merkez Camii din görevlileri Nesibe Ercan ve Nuray Zengin tarafından camiye gelen minikleri çevre duyarlılığı ve temizliğine ilişkin konuların işlendiği ders, uygulamalı olarak anlatıldı.

Daha önce de beden ve elbise temizliği konularının ala alındığı derste; insanları, hayvanları bütün canlıları kapsayan çevre temizliğine değinildi. İslam Dini’nin maddi ve manevi temizliğe verdiği önemi aktaran din görevlisi Ercan, Peygamber’in „Yoldaki eziyet verici şeylerin kaldırılması sadakadır’’ hadis-i şerifinden bahsetti.

Din görevlisi Ercan etkinlikle ilgili şunları kaydetti:

“İnsanlara, hayvanlara ve bitkilere zarar veren şeylerin neler olabileceği çocuklara soruldu ve bu konuda onların fikirleri dinlenildi. Çocuklar, sokaklara ve denize atılan çöplerin insanlara ve hayvanlara zarar verdiğini hatta oynadıkları parkların kirletilmesi, yürüdükleri yolların çöpten dolayı kötü kokması ve gözlerine hoş gelmemesi, bilinçsizce sokağa attığımız çöplerin insanların sağlığına da zarar verebileceğini söylediler. Sokaklar, caddeler, ormanlar, denizler kısacası yaşadığımız çevre bütün canlıların hizmetine sunulmuştur. Bizlere sunulan bu yerlerin temiz tutulması bütün insanların görevidir.”

Ders sonrası Bonn DİTİB Merkez Camii avlusunda ve çevresinde çocuklarla birlikte çöp toplandı. Çevre temizliğine katılan minikler ise, çevre ve doğayı korumak adına yaptıkları işten mutlu olduklarını belirterek, gördükleri çöplerin dahi çevreyi nasıl kirlettiğini, küçükte olsa yerlere çöp atmayacaklarını ve atanları uyaracaklarını söylediler. Etkinlikte torbalar dolusu çöp toplandı.
Teilen
2018-05/02-Sayı-562
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN