Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2018 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 576 - 13.12. - 29.12.2018 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2018 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB öncülüğünde su kuyusu açıldı

Werdohl ve Lüdenscheid DİTİB Camii cemiyetlerinin öncülüğünde Nijerya’nın Zinder bölgesi Karamma ve Gawabore köylerine su kuyusu açıldı.

Merhaba (Essen)  
Resim galerisi için tıklayın
Werdohl DİTİB Eyüp Sultan Camii ve Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii cemiyetleri öncülüğünde hayırsever cemaatin katkılarıyla “Bir Damla Hayat” projesine destek verildi.

Werdohl ve Lüdenscheid DİTİB Camii cemiyetlerinin öncülüğünde Nijerya’nın Zinder bölgesi Karamma ve Gawabore köylerine su kuyusu açıldı.

Werdohl DİTİB Eyüp Sultan Camii cemiyeti; Nijerya’nın başkenti Abuja’ya bin 190 km uzaklıktaki 12 bin nüfuslu Karamma köyüne ve Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii başkente bin 205 km uzaklıktaki 9 bin nüfuslu Gawabore köyüne güneş enerjisiyle çalışan su kuyusu inşa etti. 80 ile 100 metre derinlikte olan, 10 ton kapasiteli ve 4 musluklu olarak inşa edilen su kuyularının en az 20 yıl bölge halkının temiz su ihtiyacını karşılayacak nitelikte olduğu belirtildi.

İnşa edilen su kuyusunun açılış ve teslim merasimine Essen DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı ve Werdohl Eyüp Sultan Camii cemiyet Başkanı Fahrettin Alptekin, din görevlisi Özgür Yalçı, Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii cemiyet Başkanı Göksal Üçüncü ile din görevlisi Muhammed Mustafa Taştekin katıldı.

Su kuyusun bölge açısından önemini anlatan Essen DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin şöyle konuştu: „DİTİB olarak misyonumuz gereği, insani yardımlarda dil, din, ırk ve coğrafya farkı gözetmeden nerede bir mağdur, mazlum, mahrum insan var ise ona yetişen, şefkat ve merhamet eli bizim olsun düşüncesiyle yaklaştık, yaklaşıyoruz.“
Teilen
2018-05/02-Sayı-562
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN