Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Müslümanlar takke takıyor

IGMG Genel Sekreteri Bekir Altaş: „İnsanlara dini aidiyeti veya etnik kökeni nedeniyle saldırıda bulunanların toplumumuzda yeri yoktur.“

Merhaba (Berlin) 
İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG), Berlin Yahudi Cemaati’nin kipa aksiyonunu destekleyerek, Müslümanları dayanışmanın göstergesi olarak takkelerini takmaya davet etti. Aksiyonun arka planında Berlin’de kipa takan bir Yahudi gence yönelik gerçekleştirilen saldırı var.

IGMG Genel Sekreteri Bekir Altaş konuyla ilgili açıklamasında, “Berlin’de kipa takan bir gence yapılmış olan saldırı bizi oldukça üzdü. İnsanlara dini aidiyeti veya etnik kökeni nedeniyle saldırıda bulunanların toplumumuzda yeri yoktur. Çoğulculuk ve çeşitlilik toplumumuzu şekillendiren en önemli unsurlardır ve bu böyle de kalacaktır.“ dedi.

Toplumun tamamının ırkçılara ve ırkçılığa karşı durması gerektiğini kaydeden Altaş, şöyle dedi:

„Irkçılığın kim tarafından veya kime karşı yapıldığının bir önemi yoktur. Kipa veya başörtüsü taktığı için bir insana saldıran kişi kamuda dini yaşamın yasaklanmasını istiyor demektir. Buna izin verilmesi mümkün değildir. İşte IGMG bu sebeple Berlin Yahudi Cemaati’nin aksiyonunu destekliyor ve Müslümanları dayanışmanın bir göstergesi olarak aksiyon günü takkelerini takmaya çağırıyor.

Sokak ortasında sataşmalara ve hakaretlere maruz kalmanın ne demek olduğunu biz Müslümanlar maalesef gayet iyi bilmekteyiz. Hatta fiziki saldırıların da gün geçtikçe arttığı herkesin malumudur. Bilhassa başörtülü kadınlar bu saldırılardan en fazla nasibini alan kesimdir. Kim bir başkasına inancı dolayısıyla saldırma hakkını kendinde görüyorsa, toplumumuzun tepkisini hissetmelidir.

Failin İslam düşmanlığı, antisemitizm veya başka türlü bir ırkçı motivasyonla bu suçu işlemesi arasında bir fark yoktur. Bunlar toplumun tamamına karşı işlenmiş, toplumsal huzuru hedef alan saldırılardır.”
Teilen
2018-05/02-Sayı-562
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN