Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Eyüp Sultan kermesi ilgi odağı oldu

Kalk DİTİB Eyüp Sultan Camii'nin 23 Nisan etkinliği çerçevesinde düzenlediği geleneksel bahar kermesi, şenlik havasında geçti.

Merhaba (Köln)  
Resim galerisi için tıklayın
Kalk DİTİB Eyüp Sultan Camii’nin düzenlediği kermes ilgi odağı oldu. Kalk DİTİB Eyüp Sultan Camii tarafından 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinliği çerçevesinde düzenlenen geleneksel bahar kermesi, bu yıl yine şenlik havasında geçti.

13 Mart‘ta saldırıya uğrayan ve cami derneğine geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Köln-Kalk ilçe belediye başkanı Marco Pagano, semtin en kalabalık alışveriş merkezi Arcaden yanındaki park alanını derneğin etkinliğine tahsis etti. Kalk-Arcaden parkta düzenlenen kermese, Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Özkan, DİTİB Özel Kalem Müdürü Alaattin Salçık, Rehberlik ve Denetim Hizmetleri Müdürü Abdullah Uzunalioğlu, Köln Merkez Camii Din Görevlisi Seyfettin Erkan’ın yanı sıra çevre dernek dirnek yöneticileri ile din görevlileri katıldı.

Kalk DİTİB Eyüp Sultan Camii Gençlik Kolları başkan yardımcısı Alpaslan Korkmaz’ın sunumu ile gerçekleşen kermesin açılışı din görevlisi Burhan Şen ve dernek başkanı Hüseyin Özdemir selamlama konuşmalarıyla başladı.

Kalk Belediyesi’ne desteklerinden ötürü teşekkür eden Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, "Alman doslarımızla kültürümüzü, değerlerimizi ve komşuluk ilişkilerimizi en güzel şekilde temsil etme imkanına sahip oluyoruz. Biz sizin için buradayız. Sizin de bunu her zaman bilmenizi, kapımızın her zaman açık olduğunu ve yanınızda olduğumuzu ifade etmek istiyorum“ dedi.

Kermeste kurulan standlarda çeşitli yörelerin yemekleri gelen misafirlerin beğenisini kazandı. Başkonsolos Erciyes, standları gezerek kadın kollarına teşekkür etti.

Kalk DİTİB Eyüp Sultan Camii, 23 Nisan etkinliği çerçevesinde düzenlenen kermeste hazırlanan kuru kekler, pasta çeşitleri, dolma, lahmacun ve böreklerin yanı sıra sac üzerinde yapılan gözlemeler ve ızgara köfteleri tatmak isteyen katılımcılar standlarının önünde uzun kuyruk oluşturdu.

Çocuklar için daha fazla ve geniş oyun alanlarının olduğu kermese 7'den 70'e ilgi gösteren katılımcılar gönüllerince vakit geçirdi. Dolu dolu iki gün düzenlenen kermeste çocuklar ilahi grubu, Türk halk ve sanat müziği konserleri, palyaçolar, yarışmalar gibi bir dizi etkinlikler düzenlendi.
Teilen
2018-05/02-Sayı-562
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN