Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 579 - 04.03. - 04.04.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB Eyalet Birliği üst kurulu kuruldu

DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu: “Üst kurul Müslüman toplumu için artı değer kazandıracak ve temsil edecektir.”

Merhaba (Ludwigsburg) 
Resim galerisi için tıklayın
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı Baden ve Württemberg eyalet bölge birlikleri Nisan ayı içerisinde gerçekleştirdikleri olağan genel kurullarının ardından üst kurul oluşturmak için Ludwigsburg DİTİB Yavuz Selim Camii’nde bir araya geldi.

Toplantıya katılan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, “Üst kurul Müslüman toplumu için artı değer kazandıracak ve temsil edecektir” dedi. Aşıkoğlu şöyle devam etti: “Baden ve Württemberg eyalet bölge birlikleri bir araya gelerek, Baden-Württemberg Eyalet Birliği ile bir üst kurul oluşturdu. Bu kurul DİTİB’in eyalet bazında din dersleri, ilahiyat eğitimi, dini cemaat ve birçok konuda Alman makamlarıyla görüşmeleri yürütecek ve Almanya’da yaşayan Müslüman toplumu için bir artı değer kazandıracak. Teşkilat içi faaliyetleri daha güzel planlamak ve yürütebilmek için hedef, strateji ve hareket birliğiyle geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz.”

Baden-Württemberg DİTİB Eyalet Birliği yönetim kurulu şu şekilde oluştu: Erdinç Altuntaş (Başkan), Seçil Uyman-Sevinç ve Aysun Pekal (Başkan Yardımcısı), Ali İpek (Sekreter), Ahmet Çetinel (Muhasip), Fatih Şahan ve Muhammed Furkan Karaca (Üye).

Program sonunda Baden-Württemberg DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Erdinç Altuntaş DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu’na takdim etti.
Teilen
2018-05/02-Sayı-562
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN