Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Filistin katliamı

SYKP: "ABD Büyükelçilik kutlaması, Filistin halkının katliam törenidir!"

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP), ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve Gazze'de yapılan gösteriler sırasında en az 59 kişinin hayatını kaybetmesi ve 3 bin civarında yaralı olmasına ilişkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada "en-Nakba’nın 70. yılında İsrail’in Filistin topraklarını işgalini bir kez daha kınıyoruz. ABD’den güç alarak Filistin halkına her türlü saldırıyı düzenleyen İsrail Siyonizmini kınıyoruz. 'Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü'nde onlarca can kaybeden Filistin halkı başta olmak üzere tüm Ortadoğu halklarına başsağlığı diliyoruz." ifadelerine yer verildi ve bölgedeki tüm devletler ve halklar Filistin davasına sahip çıkmaya çağrıldı.
"İsrail siyonizmi zalimliğini bir kez daha gösterdi"
SYKP açıklamasında, şöyle dedi:
"Filistin halkı, 30 Mart Toprak Günü etkinliklerini, en-Nakba’nın (Büyük Felaket, 15 Mayıs 1948) 70. yıldönümüne bağlayan bir dizi protesto gösterisi ve yürüyüş düzenledi. 'Büyük Felaket'e karşı 'Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü' hazırlığı yapan Filistin halkı dünya kamuoyuna, Gazze sınırını zorlayarak topraklarının İsrail işgali altında olduğunun mesajını bir kez daha vermek istedi. İsrail ise Filistin halkının sivil itaatsizlik eylemine kurşunlarla karşılık verdi. Bugün onlarca Filistinli İsrail saldırıları sonucu hayatını kaybetti, yüzlercesi yaralandı. İsrail siyonizmi zalimliğini, işgalciliğini bir kez daha gösterdi. en-Nakba’nın yıldönümünde Trump Tel Aviv’de bulunan ABD Büyükelçiliği’ni törenle Kudüs’e taşıyor. Trump’ın kızı ve damadının katıldığı törende kadehler tokuşturulurken, Gazze’de Filistinliler kurşunlanıyor. ABD Büyükelçilik kutlaması Filistin halkının katliam törenidir. 'Asrın Barışı' şeklinde sözde çıkış yapan ABD; bu anlaşmayı kendileri zikretmemiş gibi davranıp Filistin’e yapılan yardımları keserek, Filistinlilere ait banka hesaplarını dondurarak Filistin halkını açlığa mahkûm ediyor. Tehcir ve ölüm politikası da son hız işletiliyor.

en-Nakba’nın 70. yılında İsrail’in Filistin topraklarını işgalini bir kez daha kınıyoruz. ABD’den güç alarak Filistin halkına her türlü saldırıyı düzenleyen İsrail Siyonizmini kınıyoruz. 'Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü”nde onlarca can kaybeden Filistin halkı başta olmak üzere tüm Ortadoğu halklarına başsağlığı diliyoruz. Camp David’e rağmen başta Arap ülkeleri olmak üzere bölgedeki tüm ülkeleri ve halkları her düzeyde Filistin davasını sahip çıkmaya çağırıyoruz."
Teilen
2018-05/02-Sayı-562
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN