Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

HDP Ulm eş sözcüleri seçildi

Ulm kentinde HDK-Ulm'un çağrısıyla bir araya gelen AGİF, AKM, SKB, NAV-DEM, ADHF, Partizan, SYKP ve HDK-Ulm'dan temsilciler, geçtiğimiz günlerde kuruluşunu ilan ettikleri HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu'nu genişlettiler. HDP Milletvekili Aydoğan'ın da katıldığı toplantıda eş sözcüler de seçildi.

Merhaba (Ulm) 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ulm ve Çevresi Seçim Platformu kuruluşunu ilan etse de, her gün yeni kurum ve bireylerin katılımıyla genişleme kararı aldı. Seçim bürosu olarak belirlenen Ulm Tohum Kültür Merkezi'nde bilgilendirme ve genişleme toplantısı yapıldı. HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'ın da katıldığı toplantıda, kurumların yanı sıra, bireylerin de gelmesinin özellikle altını çizen kurum temsilcileri "Önceki seçimlerde olduğu gibi, herhangi bir kuruma dahil olmayan bireyleri de, HDP gönüllüsü olarak aramızda görmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Toplantıyı yöneten HDK-Ulm Eş Sözcüleri Songül Toprak ve Serkan Akter tarafından yapılan açıklamada, Ulm kentinde HDK-Ulm'un çağrısıyla bir araya gelen AGİF, AKM, SKB, NAV-DEM, ADHF, Partizan, SYKP ve HDK-Ulm'dan temsilciler, HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu kurulduğunu, ancak kuruluşun sonlandırılmayacağını belirterek, yeni katılımlara açık olunduğunu açıkladı.

HDP'yi destekleyeceklerini belirten ve Ulm'da bulunan ve merkezlerinin de HDP'yi destekleyeceğini açıklayan DİDF'e de, tekrar çağrıda bulunarak, kurulan platformda yer almaları istenecek.

"Türk’üm ve Diyarbakır milletvekiliyim"
Toplantıya katılan Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan "HDP, adı gibi halkların partisidir. Ben Türk’üm ve Diyarbakır'dan milletvekili seçildim" diyerek "Bu durum ırkçıları rahatsız etti. Çünkü onlara göre böyle bir şey imkansızdı. Çünkü onlar halkarın dostluğuna düşman" dedi. Seçilemeyecek gözüyle bakılan Nursel, 76 bin oy almıştı.

Bu seçimin tüm seçimlerden daha önemli olduğunun altını çizen Aydoğan "Kürtsüz, alevisiz, kadınsız bir meclis istiyorlar. Buna izin vermemeliyiz" diyerek "Kürt özgürlük hareketini, sosyalistleri tasviye etmek istiyorlar. Faşizmi kurumsallaştırmak istiyorlar" dedi. Aydoğan, HDP yerine, İyi Parti'yle ittifaka giren CHP'yi de eleştirirken, özellikle de ikinci turun da hesaba katılması gerektiğini hatırlatarak, "CHP de HDP de diline dikkat etmek zorunda" dedi.

HDP Ulm Eş Sözcüleri Toprak ve Çaktı
Yapılan genişletilmiş toplantıda, platformun eş sözcüleri de seçildi. Saniye Gündüz Toprak ve Barış Çaktı eş sözcülüğe seçilirken, maliye, basın-yayın, halkla ilişkiler ve teknik gibi görev bölüşümü de, önümüzdeki toplantıya bırakıldı.

Platform, daha önceki seçim ve referandum çalışmalarında olduğu gibi, bu seçimde de Ulm merkeziyle sınırlı kalmayacak, çok geniş bir çevrede faaliyet yürütecek. Neu-Ulm, Langenau, Giengen, Heidenheim, Aalen, Senden, Vöhringen, Illertissen, Memmingen, Biberach, Laichingen ve bir çok şehir ve kasabada seçim faaliyetleri gerçekleştirilecek. Bazı yerlere de, HDP Seçim Platformlarının kurulması için destek verilecek.

Platform içinden bir yürütme de oluşturarak, düzenli toplantılarını gerçekleştirecek.

HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu hakkında daha geniş bilgiye, bileşen kurumlar üzerinden ve “HDP Ulm ve Geniş Çevresi Seçim Platformu" adıyla açılan facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

Platformun önümüzdeki toplantısı, 17 Mayıs Perşembe günü saat 18.00'de HDP Ulm Seçim Bürosu olarak beklirlenen Tohum Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
Teilen
2018-05/02-Sayı-562
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN