Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

14 kurum seçimler için bir araya geldi

Ulm'da AKM, DİDF, Haziran Hareketi, Partizan Ulm, SYKP, ADHF, AGİF, NAV-DEM, CHP, Anadolu Federasyonu, SKB, HDK-Ulm olmak üzere 14 kurumdan temsilciler, seçimler için bir araya geldi. Toplantıda, "Olası iki ayrı platform da çıksa, ortak faaliyet" fikriyatı ağırlık kazandı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Ulm Alevi Kültür Merkezi (AKM)’nde, erken seçimler için bir araya gelen çok sayıda Türkiyeli kurum "Nasıl bir seçim çalışması" üzerinde görüştü. Toplantıya AKM (Ulm, Geislingen, Krumbach), DİDF, Haziran Hareketi, Partizan Ulm, SYKP, ADHF, AGİF, NAV-DEM, CHP, Anadolu Federasyonu, SKB, HDK-Ulm olmak üzere 14 kurumdan temsilciler katıldı. Davetli olan Halkçı Devrimci Birliği (HDB) toplantıya katılmazken, ATİF mazeret bildirerek katılmadı.

Toplantıda görüşlerini açıklayan kurum temsilcilerinin bir bölümü (HDK-Ulm, AGİF, SKB, NAV-DEM ve SYKP), HDP ve adayı Selahattin Demirtaş için çalışma yürüteceklerini açıklarken, CHP temsilcisi partileri ve adayı Muharrem İnce için çalışacaklarını ilan etti. AKM'ler ise, üyelerin CHP ve HDP arasında serbest bırakılacağı yönünde bir karar çıkmasını beklediklerini açıkladılar.

Partizan Ulm temsilcisi boykotu savunurken, Anadolu Federasyonu, AHDK ve Haziran Hareketi tavırlarının belli olmadığını, şimdilik gözlemci olarak katıldıklarını söylediler. DİDF, federasyonlarının kararını beklediklerini ama HDP ve adayı Demirtaş'a oy verilmesi çağrısının çıkacağını tahmin ettiklerini belirtti. Katılımcıların ortak hedefi, “AKP-MHP bloğuna ve tek adam rejimine karşı mücadele” olarak açıklandı.

Olumlu havada geçen toplantıda, iki ayrı platformun kurulmasının muhtemel olduğu ortaya çıktı. HDP ve Demirtaş için çalışacaklarını ve bunun için bir platform kuracaklarını açıklayan HDK-Ulm, AGİF, SKB, NAV-DEM ve SYKP'ten temsilciler, CHP ve İnce'yi destekleyenlerin kuracağı platformla da, ortak seçmen taşıma, paneller ve diğer bazı etkinliklerde ortak çalışabileceklerini açıkladılar. Bu öneri genel olarak da kabul görürken, HDP çevresi tarafından, özellikle "Faşist parti İyi Parti ile kesinlikle bir araya gelmeyiz" denerek, bunun kendileri için kırmızı çizgi olduğu ifade edildi.

Gerçekleştirilen bu toplantının çok verimli bir buluşma olduğunun altını çizen katılımcılar, yine 18 Mayıs Cuma günü saat 19.00'da Ulm AKM'de buluşarak, ortak faaliyetlerin örgütlenmesini görüşme kararı aldı.
Teilen
2018-05/02-Sayı-562
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN