Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Seçim kampanyasını 10 bin kişiyle yürütecek

AK Parti tarafından, seçim için yurt dışı çalışmaları kapsamında, 10 bin kişilik bir ekip oluşturulurken, 47 ülkede örgütlenme tamamlandı.

AA (Ankara) 
AK Parti tarafından, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışı çalışmaları kapsamında, 10 bin kişilik bir ekip oluşturulurken, 47 ülkedeki örgütlenme de tamamlandı.

AK Parti Yurt Dışı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yaptığı değerlendirmede, 24 Haziran seçimlerine yönelik ciddi bir alt yapı çalışması gerçekleştirdiklerini belirterek, "Yurt dışında bin 500 seçmenin olduğu yerde şube açıyoruz, 500 seçmenin olduğu yerde temsilci bulunduruyoruz." dedi.

AK Parti'nin yurt dışında da seçime hazır olduğunu ifade eden Yeneroğlu, 60 ülkeden 47 ülkede parti örgütlenmesinin tamamlandığını, diğer ülkelerde de örgütlenmeyi tamamlayıp, dünyanın her yerinde temsilci bulunduracaklarını açıkladı.

AK Parti'nin, yurt dışındaki Türklere Cumhuriyet tarihinde yapılamamış hizmetleri hayata geçirdiğini anlatan Yeneroğlu, "Yurt dışı vatandaşlarımız biliyor. Bu iş memleket melesi bilinciyle sandığa akın olacak." diye konuştu.

"Yurt dışındaki hedefimiz 1 milyon oy"
Yurt dışında üst düzey siyasetçilerin 24 Haziran seçimlerine yönelik programlarının olmayacağını vurgulayan Yeneroğlu, "Ev sohbetleri, eğitim programları ile birebir seçmenle temas halinde olacağız. AK Parti olarak yurt dışındaki hedefimiz 1 milyon oy." ifadelerini kullandı.

Yurt dışında seçmenin, uzun mesafeler katederek oy vermeye gittiğini kaydeden Yeneroğlu, Ankara'da 50 kilometre yol yaparak oy vermeye kim gider?" diye sordu.

Yurt dışındaki katılım oranının düşük olduğu yönündeki eleştirileri kabul etmeyen Yeneroğlu, son seçimlerde 3 milyon seçmenden 1 milyon 498 bininin oy kullandığını hatırlattı. Yurt dışındaki katılımın çok yoğun olduğuna işaret eden Yeneroğlu, seçime katılımın aidiyet bilincinin bir göstergesi ve bu bilincin yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarında yüksek olduğunu bildirdi.

"Türk diasporası kurumsallaşmalı"
Yeneroğlu, yurt dışındaki Türk vatandaşlarının Türkiye'ye olan hassasiyetlerinin korunması için Türk diasporasının kurumsallaşması gerektiğini vurguladı. Yurt dışı oylarının önemine işaret eden Yeneroğlu, yurt dışından aday adaylığı için başvuranların sayısının ise 60 olduğunu açıkladı.
Teilen
2018-05/02-Sayı-562
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN