Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

HDP Stuttgart Seçim Platformu kuruldu

Avrupa Seçim Koordinasyonu’nun 24 Haziran seçimlerine ilişkin çağrısı üzerine, HDP Stuttgart Seçim Platformu kuruluşunu ilan etti.

Merhaba (Stuttgart)  
Resim galerisi için tıklayın
Avrupa Seçim Koordinasyonu’nun 24 Haziran seçimlerine ilişkin çağrısı üzerine Stuttgart’ta yapılan toplantıyla HDP Stuttgart Seçim Platformu kuruluşunu ilan etti. Kuruluş toplantısına, Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF), Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF), Ausländer Deutsche Gemeinsam (ADG), Dersim Soykırım Derneği, Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) gözlemci, Federasyon Ciwaken Kurdistane (FCK) Baden Württemberg, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Stuttgart, Ludwigsburg Alevi Derneği, Maraş İnisiyatifi, Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB), Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) temsilcileri katıldı.

Toplantıda, AKP-MHP iktidarının emek, demokrasi, özgürlük, kadın, Alevi ve Kürt düşmanlığıyla kendi rejimini yeniden tahkim etmek istediği vurgulandı.

Toplantıda, Kürt siyasal hareketinin, demokrasi, emek ve özgürlük mücadelesi veren güçlerin mücadeleyle kazandıklarını ortadan kaldıran, demokratik siyaseti tasfiye eden, belediyelerine el koyarak gasp eden, milletvekillerini, belediye eş başkanlarını, on binlerce siyasetçiyi, aydın, yazar ve gazeteciyi tutuklayan, kadın kırımını, kültürel ve ekolojik kırımı devreye sokan faşist iktidarın 24 Haziran baskın seçimleriyle faşist rejimini kurumsallaştırmak istediği vurgulandı.

Toplantıda, “zaman kaybetmeden tüm antifaşist toplum kesimleri, demokrasi, emek ve özgürlük savunucuları olarak hak, adalet, demokrasi ve özgür geleceğimiz için yan yana gelmemiz, iki ay sonraki seçimde işi şansa bırakmadan faşizmi yenmek durumundayız.” vurgusu yapıldı.

Toplantıda, her hafta toplanacak koordinasyon ve yürütme oluşturuldu. Ayrıca Basın, Maliye ve Teknik komisyonlar kuruldu. Oy kullanma bölgelerinde yetkili görevliler de belirlendi. Toplantıda bir hafta içinde seçim sandıklarında görev alacak müşahitlerin de belirlenmesi kararı alındı.

Toplantıda 13 Mayıs’ta HDP milletvekili Nurseli Aydoğan’ın katılımıyla seçim mitinginin yapılması, seçmen kayıtlarının kontrol edilmesi, seçim bölgesine bağlı kentlerde komisyonların kurulması, sosyal medya grubunun kurulması gibi birçok karar alındı.
Teilen
2018-05/02-Sayı-562
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN