Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 579 - 04.03. - 04.04.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

“Üzerimize düşeni yapmaya hazırız"

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gürbüz: "Kış sporları federasyonları olarak bizler üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaya hazırız."

AA (Ankara) 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimleriyle Türkiye'nin, 2026 Kış Olimpiyatları'na adaylık sürecini başlatması, kış sporları federasyonlarının başkanları tarafından memnuniyetle karşılandı.

Buz pateni, buz hokeyi, curling ve kayak federasyonlarının başkanları, yaptıkları açıklamada, organizasyonun Erzurum'a verilmesi durumunda bugüne kadarki en iyi olimpiyat ev sahipliğinin yapılacağına olan inançlarını dile getirdi.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Ahmet Hamdi Gürbüz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde Erzurum'un olimpiyatlara aday olduğunu hatırlatarak, "Türkiye olarak organizasyon yapma konusunda ne kadar ileri seviyede olduğumuz, artık diğer ülkeler tarafından biliniyor. 2026 Kış Olimpiyatları'nı almamız durumunda, belki de bugüne kadar yapılmış en iyi organizasyonu gerçekleştirebiliriz." dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının da konuyla ilgili çalışmalara başladığını vurgulayan Gürbüz, şöyle konuştu:

"Kış sporları federasyonları olarak bizler üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaya hazırız. Önümüzde daha 8 sene gibi bir zaman var. Bu süre uzunmuş gibi görünse de çok çabuk geçecektir. Spor anlamında her türlü altyapıya sahibiz, çok önemli tesislerimiz var. Şehir altyapısı anlamında eksik varsa, 8 yıllık süreçte bunlar da giderilecek ve ortaya eksiksiz bir organizasyon çıkacaktır. Kış olimpiyatlarını almamız, ülkemizde de kış sporlarına büyük katkı sağlayacaktır."

Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin ise Erzurum'un artık bir spor kenti haline geldiğinin altını çizerek, "Yerel yönetimin spora bakışı en önemli artı. Spora çok olumlu yaklaşan bir büyükşehir belediye başkanımız var." diye konuştu.

Erzurum'da herkesin spora sevdalı olduğunu dile getiren Şebin, "Erzurum halkı, kış sporlarındaki her branşı çok iyi biliyor ve yakından takip ediyor. Yerel halkın spora bakışı da tıpkı yönetimler gibi önem taşıyor. Bu noktada hiçbir sıkıntımız yok çünkü halk gerçekten spora aşık." ifadelerini kullandı.
Teilen
2018-04/02-Sayı-560
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN