Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

AB havale ücretlerini düşürecek

AB Komisyonu, üye ülkelerde faaliyet gösteren bankaların uyguladıkları havale ücretlerine sınırlama getirilmesine yönelik düzenleme teklifini açıkladı.

AA (Brüksel) 
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, üye ülkelerde faaliyet gösteren bankaların uygulamakta olduğu havale ücretlerini ve kur farklarını düşürmeye yönelik düzenleme teklifinde bulundu. Buna göre, AB üyesi ülkeler arasında sınır ötesi bankacılık işlemleri euro cinsinden gerçekleştirildiği takdirde alınacak ücretler sınırlandırılacak. Bankalar, euro ile yapılacak havale işlemlerinden ülkenin kendi yerel para biriminden tahsil edilen ücretleri alabilecek. Ayrıca, AB içinde banka kartlarıyla yapılacak işlemlerde tahsil edilecek ücret ve uygulanacak döviz kurları anlaşılır biçimde kullanıcıya bildirilecek.

Mevcut durumda, euro para birimini kullanan AB ülkelerinin oluşturduğu Euro Bölgesi'nde havale gibi bankacılık işlemlerinde veya kart kullanımında ücret alınmıyor. AB üyesi olmasına rağmen euro kullanmayan ülkelerde yapılan bankacılık işlemlerinde ve alışverişlerde ciddi kur farkları ve ücretlerle karşılaşılıyor. Yeni düzenlemeyle, söz konusu uygulamanın tüm AB üyesi ülkelere yayılması ve tüketicilerin her yıl yaklaşık 1 milyar euro tasarruf etmesi amaçlanıyor.

Teklifin yasalaşması için AB Konseyi, AB Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu (AP) arasında üçlü görüşme yapılacak. Tarafların bir metin üzerinde uzlaşması halinde tüm kurumların onayının ardından teklif yürürlüğe girecek, devamında da AB üyesi ülkelerin gerekli düzenlemeleri uygulamaları gerekecek.
Teilen
2018-04/02-Sayı-560
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN