Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Turkcell Almanya'da

Turkcell, geliştirdiği ürün ve servislerin ihracatında yeni rotasını Almanya olarak belirledi. BiP, fizy, Dergilik, lifebox, Yaani ve Fulltrip gibi yenilikçi servislerin Almanya'dan Avrupa'ya yayılması hedefleniyor.

AA (Berlin) 
Teknolojik ürün ve servislerini tüm dünyaya ihraç etmeye başlayan Turkcell, küresel markası Lifecell ile ihracat hamlesinde yeni rotasını Almanya olarak belirledi. Turkcell tarafından Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve Lifecell Genel Müdürü Doğuş Kuran'ın ev sahipliğinde Berlin'de gerçekleştirilen basın toplantısında Lifecell'in avantajlı tarifelerinin duyurusu yapılırken Türkiye'yi aramak isteyenler için de BiP'in yeni servisinin tanıtımı yapıldı.

Toplantıda konuşan Kaan Terzioğlu, geçen ay Barselona'da dijital ihracat dönemini başlattıklarını anımsatarak, "Şimdi ise Berlin'de dijital servislerimizi global markamız Lifecell ile kullanıcılara sunmaya başlayarak bir adım daha atmış olduk. Sunduğumuz dijital servislerle sadece Almanya'da değil tüm Avrupa'da yaşayan Türklerin memleket hasretine son veriyoruz." dedi.

Lifecell olarak artık eğlence, müzik, finans ve e-ticaret uygulamalarının kullanımının Almanya'dan başlayarak tüm Avrupa'ya yayılacağını dile getiren Terzioğlu, amaçlarının dijital servisleri için 1 yılda 1 milyon yeni kullanıcıya ulaşmak olduğunu vurguladı.

Terzioğlu, datanın artık dünyada gücün yeni kaynağı olduğunu kaydederek, Türkiye'nin en büyük sorunlarından birisinin data açığı olduğunu söyledi. Bu açığı kapatmak için bir yandan Türkiye'yi dünya standartlarında veri merkezleriyle donattıklarını aktaran Terzioğlu, bir yandan da Türkiye'nin datasını Türkiye'de işleyerek dijital servislere dönüştürdüklerini bildirdi.

Terzioğlu, "Bu nedenle dijital servislerimizi yurt dışına açmak büyük önem taşıyor. Türkiye'de rakiplerini geçen servislerimizin Avrupa'da da başarıya ulaşacağına eminim." ifadelerini kullandı.

"BiP'ten uluslararası para transferi"
Lifecell'in avantajlı tarifelerinin anlatıldığı toplantıda verilen bilgilere göre, Turkcell, geliştirdiği ürün ve servislerin ihracatında yeni rotasını Almanya olarak belirledi. BiP, fizy, Dergilik, lifebox, Yaani ve Fulltrip gibi yenilikçi servislerin Almanya'dan Avrupa'ya yayılması hedefleniyor.

Halihazırda milyonlarca kişi tarafından kullanılan BiP, fizy, Dergilik, lifebox, Yaani, TV+ ve Fulltrip Almanya'da Lifecell kullanıcılarına özel tekliflerle sunulacak. Hedef ise tüm Avrupa'da 1 yıl içerisinde 1 milyon yeni kullanıcıya ulaşmak.

Türkiye'nin yenilikçi iletişim ve yaşam platformu BiP, Lifecell ile Almanya'da hizmete girdi. İletişim alışkanlıklarına yeni bir boyut kazandıran BiP artık uluslararası para transferlerinin hem ekonomik hem de hızlı ve güvenli yapılmasını sağlayacak. 57 ülkeye para transferi yapma özelliği kazanan BiP, kur farkı kaynaklı sürprizler yaşanmadan para gönderimine imkan sunacak.

Uygulama ayrıca, hem Almanya hem de Türkiye numaralarını aynı platforma tanımlama, farklı bir SIM karta ve ikinci telefona gerek duymadan BiP üzerinden HD ses kalitesinde hem mobil hem de sabit hatlarla görüşme şansını da pek yakında getirecek.

fizy'yi Alman vatandaşları da kullanabilecek
Her geçen gün artan yerli ve yabancı müzik kataloglarıyla fizy, hem Almanya'da yaşayan Türklerin hem de Alman vatandaşlarının vazgeçilmezi olmayı hedefliyor. Türkiye'de müzik sektörüne yaptığı önemli katkılarla büyük başarılar kazanan fizy, arşiviyle Türkiye'nin sahip olduğu dijital müzik altyapısının Almanya'da da temsilcisi olacak. İlk ay ücretsiz sunulacak fizy, Almanya'da ayda 4,99 euroya satılacak. Ayrıca, isteyen tüm Alman vatandaşları fizy'yi Google Play ve Apple Store'dan indirip kullanabilecek.

Dijital yayın platformu Dergilik Almanya'da
Dijital yayın platformu Dergilik, eşsiz içeriğiyle Almanya'nın hizmetinde. 500'ün üzerinde gazete ve dergiyi dijital ortamda okuyucularına sunan Dergilik, Türkiye'nin tüm popüler dergi ve gazetelerini internet bağlantısı olmadan da okuma şansı veriyor. Ayrıca, Almanya'daki Türklere Türkiye'deki gelişmeleri yerel kaynaklardan okuyup, takip etme olanağı sunuyor. Dergilik, Almanya'da ilk olarak portföyüne Tempo Travel Germany Dergisi'ni ekledi.

Uygulama, Lifecell kullanıcıları dışında Apple Store ve Google Play'den uygulamayı indiren +49 kodlu (Almanya) kullanıcılara da ilk ay ücretsiz olacak. Devam eden ay abonelik iptal edilmezse aylık 6,99 eurodan ücretlendirilecek.

Lifebox'tan Almanca dil desteği
Turkcell tarafından tamamen yerli kaynaklarla geliştirilen bireysel veri depolama servisi Lifebox, Almanca dil desteği ve 5 GB saklama alanı hediyesiyle tüm dünyayla aynı anda Almanya'da hizmete sunuluyor.

Lifebox, otomatik yedekleme, cihaz hafızasında yer açma, fotoğraflardaki yüzleri ve nesneleri tanıyıp gruplayarak kolayca bulma imkanıyla, kolay paylaşım, hızlı ve güvenli erişimiyle Lifecell'in en önemli ürünlerinden biri olacak. 5 GB depolama alanını ücretsiz sunan uygulama, 50 GB 1,49 euroya, 500 GB 3,79 euroya, 2,5 TB 8,99 euroya satılacak.

Türkiye'nin dijital seyahat platformu Fulltrip, Almanya-Türkiye seyahatleri için uçak, konaklama ve araç kiralamada özel indirimleriyle hizmet verecek. 220 binden fazla otel, 120'den fazla havayolu şirketi, 4 binden fazla araç kiralama firması ve binden fazla tur seçeneği sunan Fulltrip, hızlı giriş hizmeti, BiP'ten 7 gün 24 saat müşteri destek hizmeti ve Paycell ile güvenli ödeme seçenekleri ile yolculuk yapanların vazgeçilmezi olacak.

Fulltrip'in Almanya lansmanına özel Türkiye ile karşılıklı uçuşlarda 31 Mayıs'a kadar FLTRPLCV kodunu kullananlara 50 TL indirim, Türkiye ve Almanya'da otel ve araç kiralama ile tur hizmetlerinde yüzde 10 indirim yapılacak.

Türkçe’den anlayan Türkiye'nin arama motoru
Yaani, Turkcell servisleriyle entegre çalışarak kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. fizy entegrasyonu sayesinde, Yaani üzerinde aratılan şarkı fizy'den dinlenebiliyor. Ayrıca, Yaani'nin anadili Türkçe olduğu için Yaani Türkçe'nin farklı dil bilgisi yapısını anlayabiliyor. Bu sayede Türkçe aramalarda çok daha doğru sonuçları kullanıcıların karşısına çıkarıyor.

Uygulama, kullanıcıların aramalarına göre alışkanlıklarını ve gerçekten ne aramak istediklerini öğreniyor ve yapılan aramalara benzer arama önerilerinde bulunuyor
Teilen
2018-04/02-Sayı-560
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN