Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 579 - 04.03. - 04.04.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Edirne'ye hızlı trende ihale sürecine girildi

TCDD Edirne Gar Müdürü Yıldırım: "Hızlı trenin Edirne'ye gelmesiyle ilgili süreç devam ediyor ve herhangi bir aksama yok."

AA (Edirne) 
Edirne Valisi Günay Özdemir, Devecihan Kültür Merkezi'nde düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, Halkalı-Kapıkule arasına yapılması planlanan hızlı tren projesiyle ilgili bazı basın organlarında, "İptal edildi" şeklinde haberler çıktığını ancak bunun doğru olmadığını belirtti. Vali Özdemir, Edirne'deki hızlı tren projesinin devam ettiğini söyledi.

TCDD Edirne Gar Müdürü Hakan Yıldırım da hızlı tren projesinin 16 Mart'ta kontrollük ihalesinin yapıldığını ve bu ihalenin sonuçlandığını söyledi. Eylülde de hızlı trenin yapımı için ihaleye çıkacağını belirten Yıldırım, "Şu anda istimlak çalışmaları devam ediyor. Parkurda 148,5 kilometrelik bölümde, iki etap halinde yapılacak. 57 köy ve 4 bin 147 parsel bulunmaktadır. 57 köyden 49 köyün genel müdürlük kamulaştırılma oluru alınmış ve 1. Bölge Müdürlüğü'ne iletilmiştir." diye konuştu.

Parsellerin tamamında kıymet takdir çalışmasına başlandığını aktaran Yıldırım, şunları kaydetti: "2 bin 600 parselin arazi gezimi yapılmıştır. Arazi gezimi yapılan 500 parselin kıymet takdirini komisyon imzalamış, bin 600 parselin kıymet takdir raporları yazılmakta ve 500 parselin kıymet takdiri analiz aşamasındadır. Uzlaşma görüşmelerine Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde başlandı. 496 parselin malik listeleri adres araştırmaları yapılarak 7 köydeki 496 parsel için 2 bin tebligat çekildi. 6 köyün uzlaşma görüşmeleri tamamlandı ve 300 parselde uzlaşma görüşmesi yapıldı. 330 parselin 143'ü ile uzlaşma yapıldı. Çok malikli ve mülkiyet problemi olmayan parsel sayısı 272 parsel olup, bu parsel sayısına göre anlaşma oranı da yüzde 53'ü bulmaktadır. Hızlı trenin Edirne'ye gelmesiyle ilgili süreç devam ediyor ve herhangi bir aksama yok."

Hakan Yıldırım, hızlı tren projesinde TCDD'nin danışmanlık yaptığını, projeyi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğünü dile getirerek, projenin ihale sürecine girdiğini kaydetti.

Yıldırım, görüşmelerin devam ettiğini ve projenin iptalinin söz konusu olmadığını bildirdi.
Teilen
2018-04/02-Sayı-560
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN