Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Erbaş, DİTİB’li gençlerle buluştu

DİTİB Gençlik Kolları, gençleri Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile buluşturdu.

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Gençlik Kolları, gençleri Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile buluşturdu. Köln DİTİB Konferans Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya, Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, DİTİB Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek’in yanı sıra DİTİB Yönetim kurulu üyeleri, dini danışma kurulu başkanları, eyalet birlikleri başkanları, gençlik ve kadın birlikleri başkanları ile bağlı cami derneklerinden çok sayıda genç katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan DİTİB Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Atasoy, DİTİB’in kuruluşundan bu zamana Almanya’da toplumsal bütünlüğe, barış ve hoşgörünün gelişmesine katkıda bulunan en büyük sivil toplum kuruluşu olduğuna vurgu yaptı.

DİTİB teşkilatının sosyal barışın en büyük teminatı olduğunun altını çizen DİTİB Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek, “Bundan önce olduğu gibi DİTİB, bundan sonra da olumlu, yapıcı katkılarını her zaman sunmaya devam edecektir.” dedi.

Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes ise, gençlere seslenerek, "Sizler buradaki toplumun geleceğisiniz. Sizlere bazı yükümlülükler de düşüyor. Çok iyi eğitim almamız gerekiyor, okullarınızda başarılı olmanız gerekiyor. Bunu yapabilirsek toplumda önemli yerlere gider, yaşadığımız topluma güzel ve faydalı hizmetler sağlayabilen bireyler olursunuz." dedi.

Programda ayrıca, DİTİB Tasavvuf Musikisi Korosu ilahi ve kasideler seslendirdi. “Gençlik ve Cami”, “Uluslararası İlahiyat Programı” ve “DİTİB Gençlik Faaliyetleri”ni muhteva eden sinevizyonlar gösterildi.

Gençliğin önemi
“DİTİB Gençlik Buluşması“ kapsamında DİTİB’li gençlere ‘Gençliğin Önemi’ni anlatan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Sizlerin Almanya’da dinimizi ve kültürümüzü en güzel temsil eden nesil olmanızı istiyoruz. Bilimde, sanatta, ticarette, eğitim alanlarında varlık göstermek ve başarıya koşmak için gayret sarf etmelisiniz. Sizler şu an hayatınızın en güzel dönemi olan gençliğinizi yaşıyorsunuz. Gençliğinizi daha verimli hale getirmek sizin elinizdedir. Zamanın kıymetini bilmek, zamanı değerlendirmek de sizin elinizdedir. Şu an burada, bu topluluğun içinde yer almanız, bunun en açık göstergesidir” dedi.

Son günlerde Almanya’da cami ve kutsallara yapılan ırkçı saldırılarda bir artış olduğuna dikkat çeken Erbaş şöyle devam etti: “Kutsal mabetlere yapılan ırkçı saldırılara en güzel cevabı, sizler böylesi güzel programlarla, birlik ve beraberlik vurgularıyla, camilerimizde yürüttüğünüz faaliyetlerle en etkili bir şekilde cevap veriyorsunuz. Bizim dinimize göre hangi inanca ait olursa olsun mabetler dokunulmazdır. Buradan şunu da açıkça ifade etmek isterim. Camilerimize yapılan saldırılar bir an önce aydınlatılmalı ve bundan sonra da herhangi bir saldırı olmaması için gerekli tedbirler alınmalıdır.”

Program, DİTİB gençlik kolları adına Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a plaket ve çiçek takdim edilmesinin ardından İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle sona erdi.
Teilen
2018-04/02-Sayı-560
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN