Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

IGMG Gazze Şeridi’ndeki katliamı kınadı

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün: “Gazze Şeridi’ndeki protestoculara yapılan katliamı şiddetle kınıyoruz…"

Merhaba (Münih) 
İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün, Gazze Şeridi’ndeki protestoculara İsrail Ordusu’nun yapmış olduğu müdahale sonucu yaklaşık 20 kişinin hayatını kaybetmesi ve yüzlerce kişinin yaralanması üzerine bir açıklama yaptı.

“Katliamı en sert biçimde kınıyor, olayın derhâl eksiksiz bir biçimde soruşturularak aydınlatılmasını talep ediyoruz.” diyen Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gazze Şeridi’ndeki protestoculara yapılan katliamı şiddetle kınıyoruz. İsrail Ordusu’nun sivillere yönelik bu tutumu orantısız ve ölçüsüzdür. Uluslararası toplumun bu katliamı kınaması ve İsrail Hükumeti’ne bu uygulamanın kabul edilemez olduğunu açık bir şekilde deklare etmesi gerekmektedir."

Aynı zamanda Filistin halkı ile dayanışma gösterilmesi gerektiğini kaydeden Ergün, "Bu dayanışmanın bir yolu da vuku bulan bu hadiseyle alakalı bağımsız ve şeffaf soruşturmaların gerçekleştirilmesidir. Bu olayın eksiksiz bir şekilde aydınlatılması gerekmektedir. İsrail Hükumeti’ne ayrıca şu hakikatlerin açıkça deklare edilmesi elzemdir: Yıllardır Filistinlilerin dış dünya ile irtibatlarının kesilmesine artık bir son verilmelidir. Aynı şekilde Filistin’e ait bölgelerin hukuka aykırı bir biçimde işgali ve abluka altına alınması son bulmalıdır. Barış görüşmelerine yeniden başlanması kaçınılmazdır. İki devletli çözüm bölgenin uzun süreli huzuru için tek yoldur.

Dualarımız bu katliamda hayatını kaybeden masum insanlarladır. Geride kalanlara bu tarifsiz acıyla başa çıkabilmeleri için Allah’tan sabır diliyorum. Onların acısı bizim acımızdır. Cenâb-ı Hak yardımcıları olsun.” dedi.
Teilen
2018-04/02-Sayı-560
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN