Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Ulm’da Barış Mitingi

4 günlük Paskalya Bayramı boyunca düzenlenen geleneksel Ostermarsch (Paskalya Barış Mitingi) etkinlikleri, son günde Almanya’nın 30 kentinde düzenlenen miting ve yürüyüşlerle son buldu. Etkinliklere toplamda on binlerce barışsever katıldı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Barış Mitingi için Ulm’da da bir araya gelen yüzlerce savaş karşıtı barışsever, savaşlara son verilmesi, silah ticaretinin yasaklanmasını istediler. Ulm Fridenbewegt adlı barış girişimi tarafından düzenlenen şehir merkezindeki mitingi çok sayıda Almanyalı ve Türkiyeli kurum da destekledi.

Mitinge çağrı yapan kurumlar şunlardı: ADHF, AGİF, ATİF, BDKJ Dekanatsstelle, Jugendreferat Ehingen-Ulm, Bündnis 90 / DIE GRÜNEN Ulm, Neu-Ulm und Alb-Donau, DIE LINKE Ulm Alb-Donau, Deutsche Friedensgesellschaft – Vereinigte KriegsdienstgegnerInnen Gruppe Ulm/Neu-Ulm, DGB Ulm/Alb-Donau, DKTM, HDK-Ulm, NaturFreunde Ulm, Politischer Stammtisch 13 Ulm Neu-Ulm, Radio FreeFM, Ulmer Ärzteinitiative – IPPNW, Ulmer Solidaritätsplattform für Afrin, Umweltgewerkschaft Ulm, DİDF, SYKP.

Mitingte InternationaleListe ve MLPD de aktif yer aldı.

Çok sayıda parti, sendika, kilise ve diğer kurum ile kuruluşlardan konuşmacıların ortak çağrısı, "Savaşları durdurun" oldu. Özellikle de barış aktivisti kadın konuşmacının “Hayatın hangi alanında olursanız olun: ister işçi, doktor, kimyager, fizikçi, asker annesi, asker babası… Savaşa zorlandığınızda, katkı istendiğinde ‘hayır' demelisiniz” sözü büyük alkış aldı. Konuşmacılar, dünyanın bir çok yerinde süren savaş ve iç savaşlara değinerek, konuşmalarında Afrin’e de ağırlık verdi. Savaş ticaretine, silahlanmaya karşı yapılan konuşmalarda, Almanya ve NATO da ağır bir şekilde eleştirildi.

Ostermarsch’ın 60. yılı olması nedeniyle de olsa gerek, Almanya ve Avrupa’nın bir çok kentinde, son bir kaç yıla oranla etkinliklere katılımın arttığı gözlendi.
Teilen
2018-04/02-Sayı-560
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN