Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

SYKP Avrupa 5. Genel Toplantısını gerçekleştirdi

SYKP Avrupa örgütü, 5. Genel Toplantısını 30 Mart-1 Nisan tarihlerinde Tübingen şehrinde, “Faşizme ve Patriarkaya NO PASARAN!“ şiarıyla gerçekleştirdi.

Merhaba (Tübingen) 
Resim galerisi için tıklayın
9-10 Haziran tarihinde yapılacak SYKP 2. Olağan Kongresi öncesi gerçekleştirilen Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa Genel Toplantısına Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden SYKP üyelerinin yanı sıra Türkiye’den bazı Merkez Yürütme Kurulu üyeleri de katıldılar.

Toplantıda yayınlanan sonuç bildirgesinde, Avrupa’dan Ortadoğu’ya, ABD’den Çin’e, Rusya’dan Türkiye’ye siyasal gelişmelerin değerlendirildiği belirtilerek, toplantının ana temalarından birinin de SYKP Avrupa'nın geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlattığı “Erkek Egemenliğe ve Heteroseksizme karşı mücadele” kampanyası olduğu vurgulandı.

Yapılan siyasal değerlendirmelerde dünya kapitalizminin ekonomik ve siyasal olarak içinde bulunduğu krizi aşamamasının da sonucu olarak egemenlerin kontrolü kaybetmemek ve karlılık oranlarını düşürmemek için daha sağ/otoriter iktidarları tercih ettiğine dikkat çekiliyor. Emperyalist kamplar arası vesayet savaşlarında, özellikle Ortadoğu’da, aradaki güçlerin erimekte olduğu vurgulanarak, büyük güçlerin karşı karşıya gelme ihtimalinin daha da yükseldiğinin altı çiziliyor.

Afrin'e geniş yer verildi
Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A) örgütlenmesinin de kurucu bileşenlerinden olan SYKP Avrupa, açıklamasında Afrin'e geniş yer verirken, emperyalist güçlerin dertlerinin halkların özgürlüğü ve demokrasi olmadığını bir kez daha tüm açıklığıyla ortaya koyduğunu belirtiyor.

Egemenlerin mevcut kaotik durumu ezilenlerin ve emekçilerin mücadele etmeden teslim olmalarını sağlayacak şekilde kullandıkları belirtilen sonuç metninde, ezilenlerin kendi kaderlerine razı olmalarını sağlamak istedikleri vurgulanırken, bu sürecin sonunda nasıl bir tablonun çıkacağının tamamen bu süreçte kimin nasıl davrandığına, direnip direnmediğine, kendine güvenip güvenmediğine bağlı olduğu belirtiliyor. Weltfrauenkonferenz (Dünya Kadın Konferansı), Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF), Avrupa Partizan ve Kürdistan Komünist Partisi (KKP) Avrupa Örgütü'nün yazılı mesajla selamladığı SYKP Avrupa 5. Genel toplantısında yeni dönemde görev yapmak üzere Avrupa Eşsözcüleri olarak Duygu Yıldız, Memduh Özdemir, Avrupa Koordinasyon üyeleri olarak Fahriye Usta, Hüseyin Şenol, Döne Açıkgöz, Burhan Kaçar ve Tuncay Yılmaz seçildiler.
Teilen
2018-04/02-Sayı-560
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN