Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kişisel veriler satıldı mı?

Alman Posta İdaresinin seçmenlere ait adres bilgileri ve kişisel verileri, izinsiz olarak 2005 yılından beri siyasi partilere sattığı iddia edildi.

AA (Berlin) 
Alman Posta İdaresinin (Deutsche Post) vatandaşlara ait adres bilgileri ve kişisel verileri, izinsiz olarak 2005 yılından beri siyasi partilere sattığı öne sürüldü. Bild am Sonntag gazetesinde yer alan habere göre, Alman Posta İdaresinin kardeş kuruluşu "Deutsche Post Direkt GmbH" şirketinin özellikle geçen yıl vatandaşların adres bilgileri ve kişisel verilerini seçim kampanyalarında kullanılmak üzere siyasi partilere sattığı iddia edildi. Şirketin, bu satış işlemini 2005 yılından beri yaptığı ileri sürüldü.

Haberde Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ve Hür Demokrat Partinin (FDP) Posta İdaresinden veri aldıklarını onayladıkları, CDU'nun bu verilerle kapı kapı seçmenleri dolaştığı, FDP'nin ise sadece parti broşürü dağıttığı iddia edildi.

Almanya'da mecliste bulunan diğer Sosyal Demokrat Parti (SPD), Sol Parti, Almanya için Alternatif Partisi (AfD) ve Yeşiller'in ise bu konuda iş birliği yapmadıkları savunuldu. Söz konusu verilerin Almanya'daki 20 milyon ikametgah adresi ve 34 milyon haneyi içerdiği, ayrıca bir milyardan fazla farklı kişisel bilgiyi (cinsiyet, yaş, eğitim, alım gücü gibi) kapsadığı öne sürüldü. Öte yandan, Alman Posta İdaresi haberdeki iddiaları reddetti.

Şirketten yapılan açıklamada, haberde adı geçen verilerin kişilerin ya da her hanenin bilgileri olmadığı, ortalama 6,6 haneyi içeren istatistiki olasılık hesaplamalarının sonuçları olduğu belirtildi.
Teilen
2018-04/02-Sayı-560
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN