Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

“Hollanda uluslararası hukuka riayet etmeli”

Vatan Partisi adına Utku Reyhan, Hollanda'nın uluslararası hukuka riayet etmesini ve uygun davranmasını beklediklerini söyledi.

AA (Lahey) 
Vatan Partisi heyeti, Hollanda Parlamentosu önünde 1915 olaylarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Türkçe ve İngilizce basın açıklamasına, Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Genel Başkan Yardımcıları İnci Özdil ve Ali Mercan, Avrupa Temsilcisi Beyhan Yıldırım ve Hollanda Temsilcisi Ahmet Uyar katıldı.

Vatan Partisi adına bildiriyi okuyan Utku Reyhan, uluslararası başkenti olduğu söylenen Hollanda'nın uluslararası hukuka riayet etmesini ve uygun davranmasını beklediklerini, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını tanımaya yönelik çabaların gayrimeşru ve kabul edilemez olduğunu söyledi.

Reyhan, "Ermeni soykırımı yapıldığı iddiası, Birinci Dünya Savaşı'nda da emperyalist bir propaganda idi, bugün de öyle. O zaman İngiltere vardı bu kampanyanın merkezinde, şimdi ABD. Üzülerek görüyoruz ki, Türkiye’nin Afrin'de ABD destekli terörle savaştığı koşullarda, Hollanda da ABD'nin emperyalist yalanına alet olmaya başladı." dedi.

Soykırımın bir suç tanımı ve hukuki bir kavram olduğunu hatırlatan Reyhan, "Soykırım suçu, Birleşmiş Milletler’in 1948 Soykırım Sözleşmesinde tanımlanmıştır. Suçun varlığına yalnızca suç olduğu iddia edilen eylemin yapıldığı ülkenin mahkemesi veya yetkili Uluslararası Ceza Mahkemesi karar verebilir. Hollanda Meclisinin ya da herhangi bir ülkenin meclisinin soykırıma hükmetme yetkisi yoktur." ifadesini kullandı. Hollanda Parlamentosunun alacağı bir kararın hiçbir hukuki değerinin olmadığını vurgulayan Reyhan, "Hollanda, ABD emperyalizminin 'Kürdistan' adı altında ikinci İsrail devleti kurma girişimini desteklemiş olur, o kadar. Bu desteğin ABD girişimini bozguna uğramaktan kurtarma şansı da yoktur. Hollanda, Türkiye’ye düşmanlığını ilan etmiş olur. Kararın siyasal değeri de işte bu kadardır." diye konuştu.

Reyhan, Vatan Partisi olarak Almanya’dan sonra, Türkiye-Hollanda ilişkilerinin de normalleşmesini savunduklarını belirtti ve Hollandalı milletvekillerine, meclise gelecek böyle bir tasarıya oy vermeme ve iki ülke arasındaki dostluk bağlarını güçlendirme çağrısında bulundu.
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN