Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Berlin Büyükelçisi Münih’te

54. Münih Güvenlik Konferansı'na katılan Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, konferans bitimi sonrası Münih’te hükümet düzeyinde bazı ziyaretlerde bulundu.

Volkan EGE (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Başbakan, dışişleri, savunma ve içişleri bakanlarının katılımlarıyla gerçekleşen 54. Münih Güvenlik Konferansı'na katılan Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, konferans bitimi sonrası Münih’te hükümet düzeyinde bazı ziyaretlerde bulundu.

Münih Başkonsolosluğu konutunda Türk sivil toplum kuruluşları (STK) ve medya temsilcileriyle ayrı yapılan toplantılarda, özellikle Bavyera eğitim sisteminden kaynaklanan Türkçe dil dersleri verilmesindeki engeller, ayrımcılık ve Türk evi konularının toplantıda öne çıktığı öğrenildi.

Büyükelçi Aydın, sohbet ortamında medya temsilcileriyle yaptığı toplantıda katıldığı Güvenlik Konferansı'nda başta Başbakan Yıldırım ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun gerçekleştirdikleri ikili görüşme, sunum ve panellerde Türkiye’nin pozisyonunu bu uluslararası platformda anlatma fırsatı bulduklarını belirtti.

Büyükelçi Münih’te Bavyera Hükümeti temsilcileri Devlet Bakanı Parsel Huber, Hükümetin Uyum Sorumlusu Christin Schreyer ve IHK temsilcileriyle görüştüğünü söylerken, yıllardan beri sonuçlanmayan NSU cinayetleriyle ilgili duruşmaya dinleyici olarak katılacağını ve Bavyera Eyalet Meclis Başkanı Barbara Stamm’ı ziyaretin de programında bulunduğunu açıkladı. Medya ile sohbetinde de, Alman toplumunun bir parçası olarak güç birliği içinde Almanya'nın özellikle eğitim konusunda sunduğu imkânlardan faydalanılmasını, belediyeler ve sosyal kurumlar nezdinde de salon tahsisi maddi destek sağlanabileceğine işaret eden Büyükelçi, Almanya’daki 13 başkonsolosluk nezdinde bulunan 11 eğitim ataşesiyle Berlin’de düzenlenen 2 günlük toplantıda federal yasaya göre eyaletler arasında farklılık gösteren eğitim sistemi dikkate alınarak, Türk toplumunda şikâyet olan konuların çözümünde ataşelerin bulundukları bölge yetkili makamlarıyla işbirliği içinde olacaklarını belirtti.
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN