Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

AB'den "yeşil ışık"

AB Komisyonu, 6 üye ülkenin enerji arz güvenliklerini sağlamaya yönelik elektrik kapasite mekanizması uygulamalarını onayladı.

AA (Brüksel) 
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, 6 üye ülkenin enerji arz güvenliklerini sağlamaya yönelik elektrik kapasite mekanizmaları uygulamalarına onay verdi. AB Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, Belçika, Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya ve Polonya'nın uygulamak istediği elektrik kapasite mekanizmalarının AB'nin kamu destek kurallarıyla uyumlu bulunduğu açıklandı.

Açıklamada, kapasite mekanizmalarıyla, mevcut elektrik kapasitesinin korunması veya yeni kapasiteye yatırım yapılması karşılığında elektrik satışı ile elde edilen gelirin üstünde bir miktarın elektrik sağlayıcılarına teklif edilmesine imkan sağlanacağı belirtildi.

Söz konusu 6 ülkede uygulanacak kapasite mekanizmalarının enerji arz güvenliğine katkı sağlayacağı kaydedilen açıklamada, uygulamanın elektrik piyasasındaki rekabeti destekleyeceğine işaret edildi.

Açıklamada, kapasite mekanizmasıyla Belçika ve Almanya'da belirli üretim kapasitelerinin yalnızca acil durumlarda operasyona hazır kalmasının, Fransa ve Yunanistan'da elektrik talebi az olduğunda kullanımı azaltmak için müşterilere ödeme yapılmasının sağlanacağı ifade edildi. Ayrıca uygulamayla İtalya ve Polonya'da kapasite sağlayıcılarının ihtiyaç duyulduğunda güç üretebilmek için ödeme alabileceği de bildirildi.

Üye ülkelerin söz konusu mekanizma için kamu desteklemelerini ne şekilde sağlayacaklarını belirleme yetkisi ise AB Komisyonunun görev alanına giriyor.

AB ülkeleri, kamu desteklemelerini sadece rekabete zarar vermeyecek şekilde ve kamu yararına uygun durumlarda kullanabiliyor.
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN