Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Köln DİTİB genel kurulunu gerçekleştirdi

Köln bölgesi DİTİB derneklerinin başkan ve yöneticilerinin iştirak ettiği genel kurula DİTİB Genel Başkanı Aşıkoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Dilek katıldı.

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
Köln DİTİB Eyalet Bölge Birliği 5. Olağan Genel Kurul toplantısını Hückelhoven DİTİB Merkez Camii’nde gerçekleştirdi. Genel kurulda İrfan Saral yeniden başkanlığa seçildi.

Köln bölgesi DİTİB derneklerinin başkan ve yöneticilerinin iştirak ettiği genel kurula DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek katıldı.

Genel Kurul Köln DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı İrfan Saral‘ın açılış ve selamlama konuşması ile başladı. Saral, görev aldıkları süre içerisinde gerçekleştirmiş oldukları faaliyetler hakkında bilgi vererek, bu faaliyetlerin her aşamasında desteklerini hiç eksik etmeyen Köln bölgesi DİTİB dernek yöneticilerine teşekkürlerini sundu.

Birlikteliğin önemine vurgu yapan DİTİB Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek, “Dernekler, insanlar ve toplumlar arasında muhabbetin, dostluğun, kardeşliğin, hoşgörü ve toleransın gelişmesinde birlik ve beraberliğin sağlanmasında çok önemli yere sahiptir. Bu manada dernekler ne kadar iyi hizmet üretir ise toplumlar ve insanlar arasındaki bağ da o kadar güçlenir.” dedi.

NRW DİTİB Eyalet Köln Bölge Birliği seçiminin hayırlı olması dileğinde bulunan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, „Yeni dönem, yeni enerji, yeni sinerji ve yeni strateji ile eyalet ve bölge birliklerimiz, kadın, gençlik ve veli kollarımız ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bir önceki dönem Eyalet Birlikleri yöneticilerine teşekkür ediyor, yeni seçilecek yönetimi de tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

„Din dersinin verilmesini önemsiyoruz“
DİTİB‘in, hizmetleriyle toplumsal barışa katkı sağlayan ve camileri toplum hayatının önemli merkezlerinden biri haline getiren dini bir cemaat olduğuna işaret eden Aşıkoğlu şöyle devam etti: „Camilerimizde verilen din eğitiminin yanında okullarda da din dersinin verilmesini önemsiyoruz. DİTİB, bağlı cemiyetleriyle içinde yaşadığı toplumun kültürel hassasiyetini önemser, sosyal barışa ve birlikte yaşama kültürüne her türlü katkıyı sağlayan bir organizasyondur. Bu madana sosyal barışa ve birlikte yaşama kültürüne katkımız ile çalışmalarımız devam edecektir. Eyalet bölge birliğimizin yeni yöneticileriyle çalışmalarımıza yeni bir ivme ile devam edeceğiz.“

Olağan genel kurul toplantısı sonunda yapılan seçimlerde; NRW Köln DİTİB Eyalet Bölge Birliği yönetimi ve yeni yönetim kurulunda görev dağılımı da şu şekilde belirlendi:

İrfan Saral (Başkan), Süleyman Börek (Başkan Yardımcısı), Nurten Afat (Başkan Yardımcısı), Adem Onur (Sekreter), Yönetim Kurulu Üyeleri; Murat Ateş, Mehmet İşim, Erhan Şahin, Mahir Örgüz, Anıl Miraç Arslan (Eyalet Bölge Gençlik Kolu) ve Ümran Akın Arslan (Eyalet Bölge Kadınlar Kolu).
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN