Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Çocuklar mabetlerin maketlerini yaptılar

Düsseldorf DİTİB Merkez Camii’nde kurslara katılan kız öğrenciler için mabedleri maket olarak yapma etkinliği düzenlendi.

Merhaba (Düsseldorf) 
Resim galerisi için tıklayın
Düsseldorf DİTİB Merkez Camii’nde kurslara katılan 5-10 yaş grubu kız öğrencilerine yönelik İslam Dini‘nin kutsal mabedlerini maket olarak yapma etkinliği düzenlendi.

Büyük bir özen ve titizlikle Kabe-i Muazzama, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa’nın maketlerini yapan minik yürekler böylelikle İslam Dini‘nin kutsal mabetlerini tanıma imkanı elde ettiler.

Öğrencilerin İslam Dini’nin kutsal mabetlerinin daha iyi anlaşılması için böyle bir etkinlik yaptıklarını belirten din görevlisi Aycan Bellikli, „Yaptığımız etkinlik, öğrencilerin konuyu daha iyi anlayabilmesinin yanında onların sosyalleşmelerini sağlıyor. Kendi aralarında yapmış oldukları çalışmaları birbirlerine aktarırken, kendilerini ifade edebilme yeteneklerini de geliştirmiş oluyoruz” dedi.

Oldukça güzel maketlerin yapıldığını ve etkinliğe öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Bellikli, „Verdiğimiz din dersleri kapsamında önce Müslümanların kıblesi olan Kabe-i Muazzama, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa’nın maketini yaparak mescitlerimizi tanıttık. Buradaki amacımız çocuklarımızın el becerilerini geliştirerek dinimizin mabetlerini yakından tanımalarını sağlamaktır. Büyük bir zevkle geçen ders saatlerimizde çocuklarımız eğlenceli bir ortamda öğrenim görme fırsatını buluyorlar“ diye konuştu.
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN