Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Yeni hafızlar cübbelerini giydi

Yusuf Ekrem Hafızlık Okulu‘nun ilk mezunlarını vermesinden dolayı, Ingolstadt VİP Düğün Salonu‘nda bir program düzenlenerek, yeni hafızlara cübbeleri giydirildi.

Merhaba (Ingolstadt) 
Resim galerisi için tıklayın
Kısa adı İGMG olan, İslam Toplumu Milli Görüş Güney Bavyera Bölgesi, Ingolstadt Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Yusuf Ekrem Hafızlık Okulu‘nun ilk mezunlarını vermesinden dolayı Ingolstadt VİP Düğün Salonu‘nda bir program düzenlenerek, yeni hafızlara cübbeleri giydirildi.

Sunumunu Bölge İrşad Başkanı Abdulvasih Seydaoğlu‘nun yaptığı programda önce açılış Kuranı Kerimini okumak üzere Hafızlık Okulu öğrencisi M. Emir Yıldız mikrofona geldi. IGMG Ingolstadt Şube Başkanı İbrahim Çelik sahneye gelerek hafızlık ve hafızlık okulu konusunda kısa bilgi verdi, ayrıca şube olarak gelecekte

yapmak istediklerini misafirlerle paylaştı. Ardından kürsüye Münih Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Kuddusi Uysal davet edildi. Uysal konuşmasında, Türkiye‘deki hafızlık için eğitim alan talebelerin rakamsal bilgilerini vererek, hafızlığın Avrupa’daki önemini dile getirdi.

Ataşenin ardından IGMG Güney Bavyera Bölge Başkanı M. Tayyip Sayan davet edildi. Sayan, konuşmasında Kuran‘ın tarihi oluşumu, hafızlığın önemi ve hafızlık okulları ile ilgili gelecekteki planları anlattı.

IGMG İrşad Başkanı Celil Yalınlılıç, yirmi yıl önce Avrupa‘da hafızlık yapmanın hayal bile edilemediğini şimdi ise Avrupa’nın her köşesinde hafızlık okullarının bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu ve benzeri okulların çoğalması için yürütülen İnfak Kampanyasına da değinen Yalınkılıç, bu kampanyalar sayesinde elliye yakın eğitim merkezi ve okulların açıldığını, bu okullardan mezun olan öğrencilerin de topluma faydalı müslüman birer genç olarak yetiştirilmeye gayret gösterildiğini, onun için İnfak Kampanyasına tüm müslümanların gerekli desteği vermesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından sahneye diploma ve hediyelerini almak üzere hafızlığını tamamlayan Bünyamin İbrahimbaş ve Baha Akso davet edildi. İcazetnamalerin ve hediyelerin takdiminden sonra mikrofona gelen Yusuf Kaya’nın okumuş olduğu Kuranı Kerim tilavetiyle program sona erdi.
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN