Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

El emeği göz nuru el sanatları sergilendi

Yaklaşık 1 yıldır haftada bir gün bir araya gelen genç kızlar, yapmış oldukları el işleri ve el sanatlarıyla ziyaretçilerin beğenisini kazandılar.

Merhaba (Sachsenheim) 
Resim galerisi için tıklayın
Sachsenheim DİTİB Mimar Sinan Camii Kız Gençlik Kolu yapmış olduğu bir yıllık çalışmanın sonucunda emeklerini ve göz nurunu simgeleyen el işlerini cami konferans salonunda görücüye çıkardı.

Yaklaşık 1 yıldır haftada bir gün bir araya gelen genç kızlar, yapmış oldukları el işleri ve el sanatlarıyla ziyaretçilerin beğenisini kazandılar. Organizasyon sorumlusu Ayşe Harbi, kızların çok yetenekli olduğunu, marifetlerini üstün derecede sergilediklerini dile getirdi ve yapmış oldukları çalışmaların ilerki yıllarda gençlerin üzerinde çok önemli etkiler bırakacağını söyledi.

Çalışmalara büyük fikirler doğrultusunda katkı sağlayan Meral Türedi, genç kızların çalışmalarına hayranlığını gizleyemedi ve projelerin devam edeceğini dile getirdi.

Programa katılan Stuttgart Başkonsolosluğu Eğitim Ateşesi Yardımcısı Dç. Dr. Ümit Kaptı, dernek yönetimine yapmış oldukları bu güzel çalışmalardan dolayı teşekkürlerini sunarak, başkonsolosluk olarak başta eğitim alanında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Belediye Başkanı adına sergiye katılan Friedel, derneğin çalışmalarını belediye olarak yakından takip ettiklerini ve davet edilip böyle güzel bir ortamda bulunmaktan duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdi.

Program sonunda kızlar kolu adına Mihriban Harbi hazırlamış olduğu güzel bir şiiri, el sanatları yapımında emeği geçen Meral Türedi için okuyarak takdim etti.

Dernek Başkanı İsmet Harbi, yapılan çalışmanın gençlerin üzerinde artı bir etki bıraktığını ve ilerki yıllarda gençlerin kültürlerine daha sadık olacaklarına dikkati çekerek, proje kapsamında emeği geçen herkese teşekkürlerini dile getirdi.

Program, serginin açılışından sonra ikramla son buldu.
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN