Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Egeliler 7. kez buluşacaklar

Egeliler, SUTHOT‘un 24 Mart Cumartesi günü düzenleyeceği gecede 7. kez biraraya gelecekler.

Merhaba (Stuttgart)  
Resim galerisi için tıklayın
Stuttgart ve çevresinde yaşayan Egeliler, Stuttgart Türk Halk Oyunları Topluluğu’nun (SUTHOT) 24 Mart Cumartesi günü düzenleyeceği gecede 7. kez biraraya gelecekler.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da organizasyonu üstlenen SUTHOT’un yöneticileri bilgisayar yüksek mühendisleri ve halk bilimi araştırmacıları Yeşim ve Aykut Dalgıç, “Bu Eğlence Gecesi’nde sadece Ege yemekleri yenilecek, sadece Ege oyunları oynananacak, sadece Ege Türküleri söylenecek, sadece Ege kültürüyle ilgili olmak koşuluyla çok değişik etkinliklere yer verilecek” dediler.

Stuttgart Türk Halk Oyunları Topluluğu SUTHOT ile HETAT ve HOTEM’in oyuncuları dışında sadece Ege’li ailelerin ve kişilerin davet edileceği bu Eğlence Gecesi samimi bir ortam yaratılabilmesi amacıyla daha önce olduğu gibi güzel ancak küçük bir salonda gerçekleştirilecek.

Geçen yılki Egeliler Eğlence ve Kültür Gecesi'nde bu yılki gecenin Efesi seçilen Denizli Nikferli Ahmet Etçi, gelen konukları kapıda karşılayacak. Gecedeki Ege müziklerini SUTHOT'un Müzik Grubu çalacak.

SUTHOT’un sadece Ege’lilerin üye olabileceği “Stuttgart ve Çevresi Egeliler Bilgi Paylaşım Ortamı” diye özel bir facebook sayfası da mevcut. Ege’li olarak davet edilecek kişi sayısının maksimum 80 kişi olduğu bu Eğlence Gecesine katılmak isteyen Ege’li kişiler veya ailelerin 07024-969046 veya 0179-9547248 no‘lu telefonlardan veya da aykut_dalgıç@yahoo.com adlı e-mail adresinden daha fazla detaylı bilgiye ulaşmaları ve kayıt yaptırmaları mümkün.
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN