Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

KSI’de nesiller buluşacak

Kültür ve Sosyal İnisiyatif Derneği’nin 30. yıldönümü, Liederhalle’de görkemli bir şekilde kutlanacak.

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Stuttgart’ta kültürel çalışmalar yapan Kültür ve Sosyal İnisiyatif Derneği’nin 30. yıldönümü Liederhalle’de görkemli bir şekilde kutlanacak. Stuttart’ta Türk kültürünü tanıtıcı faaliyetler yapan KSI derneğinin yeni yönetimi 2018 yılında başarılı çalışmalara imza atacak.

Ahmet Uzun, Meliha Yılmaz, İsabel Şahin, Yeşim Jentzsch, Aysel Tuna, Fatma Ergül, Arife Özdemir, Hale Gezgin ve Enes Can Tuna’dan oluşan yönetim kurulu, dernek üyeleri 17 Mart’ta derneğin eski üyeleriyle biraraya gelecekler. Başkan Ahmet Uzun, eski 600 üyenin adresini tespit edebildiklerini belirterek, KSI’nin tüm eski üyelerini 17 Mart Cumartesi günü KSI Schönbühlstr. 75, 70188 Stuttart adresinde, saat 12.00‘de başlayacak etkinliğe davet etti.

Rommel Ödülü
Türk Alman Forum Derneği tarafından verilen Manfred Rommel ödülüne layık görülen KSI derneğinde daha profesyonel çalışmalara imza atmak istediklerini belirten Başkan Ahmet Uzun, her cumartesi 12.00-16.00 saatleri arasında 6-17 yaşları arasındaki 54 çocuğa koro, gitar ve folklor kursları verildiğini belirtti.

Derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Ahmet Uzun şöyle konuştu:

“KSI derneği bugüne kadar bir kültür yuvası olarak Türk kökenli ailelere hizmet verdi. Bu dernek herkese açık. Kültürünü öğrenmek, kendini geliştirmek isteyen tüm ailelere açığız. Çocuklarımız ana kültürlerini öğrenirken gençlerimize, anne ve babalara eğitim seminerleri veriyoruz, geziler düzenliyoruz. Çocuk koromuz, folklor ekibimizle şenliklere, festivallere katılıyoruz. 2017 de ‘UNICEF-Kinderstadt Stuttgart’ Projesinde Çocuk Koromuz ‘Kırlangıçlar’ çok başarılı konser vermiştir. Folklor grubumuz enternasyonal bir yarışmada ikincilik kazanmıştır. Gitar kurslarımızdan iki müzik grubu oluşmuştur.

Derneğimizde dini, etnik ve politik ayrımı yapılmıyor. Çocuklara endeksli bir çalışma yürüttüğümüzden bu ayırımcı görüş ve duruşların dernek dışında kalmasından yanayız. Türk, Alman milli ve dini bayramlarını birlikte kutluyor, kültürlerarası köprü oluşturuyoruz. Derneğimize üye olmak isteyenler bize http://ksi-stuttgart.de/, Facebook: KSI e.V. Stuttgart veya EMail: info@ksi-stuttgart.de adreslerinden ulaşabilirler. Kurslarımız başladığı için yeni üyelerimiz kurslara 2018 Eylül ayından itibaren katılabilirler.”
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN