Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Uğur Mumcu anıldı

CHP Baden Württemberg Aalen temsilciliğine tahsis edilen yerde düzenlenen ilk programda Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri anıldı.

Ramazan DİKMEN (Aalen) 
Resim galerisi için tıklayın
Geçtiğimiz aylarda Aalen Belediyesi tarafından CHP Baden Württemberg Aalen temsilciliğine tahsis edilen yerde düzenlenen ilk programda Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri anıldı.

Aynı zamanda yer açılışı niteliğindeki etkinliğe çok sayıda vatandaş, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve yerel basın katıldı. Açılış konuşmasını CHP BW Aalen Bölge Başkanı Atila Özcan’ın yaptığı programda demokrasi vurgusu yapıldı, gündemdeki olaylar değerlendirildi.

Özcan konuşmasında „Şimdiye kadar partimize bir katkısı olmayıp, seçim zamanında oy bile kullanmayan kişilerin, sürekli olarak ulusal basında ve sosyal platformlarda yaptıkları yıkıcı eleştirileri tasvip etmiyoruz. Bizler Aalen temsilciliği olarak davaya gönül vermiş her nefer gibi partimizin sosyal politikalarına bağlı kalarak faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle geçmişten günümüze kadar demokrasinin ışığında halkımızı aydınlatmaya çalışan değerli gazetecimiz Uğur Mumcu ve bu uğurda canlarını feda eden tüm basın emekçilerini saygıyla anıyoruz. Bu anlamlı programda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

„Hayatını demokrasi yoluna adadı“
Sonrasında söz alan CHP Baden Württemberg Birliği 2. Başkanı Şirin Üstün de parti politikalarını halka anlattı: “Bugün ülkemizde yürütülen yanlış politikaların neticesi yine halka fatura edilmiştir. Parti politikamızın ve sloganlarımızın ana teması Birleştirici Güç unsuru yine sizlerin desteğiyle büyüyecektir. Aalen temsilciliğimiz açılışından itibaren gerek seçim zamanı sandık görevlerinde gerekse toplumsal olayların halkımıza anlatılmasında etkili bir rol üstlenmiştir. Bölgedeki sivil toplum kuruluşlarıyla da uyum içerisinde çalışan partimiz Avrupa’da yaşayan yurttaşlarımızın sorunlarına da çözümler üretmeye devam edecektir. Demokrasilerin mutlak amacı halkların eşit hakları esasına dayanmaktadır. Bir ülkede halkın gelir seviyesi ve özgürlüğü arasında uçurumlar varsa demokrasi sadece bir terim olarak yer almış demektir. Ve hayatını demokrasi yoluna adamış, öngörüsü yüksek değerli gazetecimiz Uğur Mumcu’yu ve tüm aydınlarımızı saygıyla anıyorum.”

Aalen Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Teoman Vural da Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere gelmesinde verdiği bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinin takdire şayan olduğunun altını çizerek, suikaste kurban giden tüm aydınların da zorlu hayatlarının ışık olacağını belirtti.

Program katılımcıların görüşlerini bildirmesiyle son buldu.
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN