Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Münih’te NATO protesto edildi

Münih’te bu yıl 54.sü düzenlenen NATO Güvenlik Konferansı, bu yıl da yürüyüş ve mitingle protesto edildi. Protestolar „Silahlanmaya Karşı Barış – Savaşa Hayır!“ başlığıyla gerçekleştirildi.

Merhaba (Münih) 
Resim galerisi için tıklayın
Münih’te bu yıl 54.sü düzenlenen NATO Güvenlik Konferansı, uluslararası birçok sivil toplum kuruluşu, gençlik örgütü, parti ve sendikaların yer aldığı, “NATO Güvenlik Konferansına karşı Platform”un gerçekleştirdiği mitingle protesto edildi. Bu yılki protestoların çağrısı „Savaşa Karşı Barış – Savaşa Hayır!“ mottosuyla yapıldı. Gösterilere binlerce kişi katıldı.

Karlsplatz Stachus’da (Karl Meydanı) biraraya gelen savaş karşıtları, NATO’yu ve saldırgan politikalarını protesto etti. NATO-Güvenlik Konferansına Karşı Birlik’in düzenlediği protestolarda onlarca kuruluş yer aldı.

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF), Partizan, Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) protesto öncesi yaptıkları çağrılarla, aktif bir şekilde konferansı protesto edeceklerini açıklamıştı. Yine gösteriye MLKP, Emek ve Özgürlük Cephesi, NAV-DEM, TKP taraftarları katılırken, Halkların Demokratik Kongresi – Münih (HDK-Münih)’in çok sayıda döviz ve pankartla katılması dikkat çekti. HDK-A bileşenlerinin Almanca yazılı döviz ve pankartları da büyük ilgi çekti. HDK-Avrupa Eş Sözcüsü Demir Çelik de eyleme katıldı. Çelik’e Alman basını yoğun ilgi göstererek, yaptıkları röportajlarda ağırlıklı olarak kendisine Afrin üzerine sorular yönelttiler.

SYKP Almanya Örgütü tarafından protesto yürüyüş ve mitingine yapılan çağrıda “Türk Ordusu Kürdistan’tan defol!” ve “Savaş Örgütü NATO’ya hayır! Tüm uluslardan savaş karşıtlarını, NATO’yu ve saldırgan politikalarını protestoya çağırıyoruz!“ dendi.

Emperyalist ülkeler ve onların savaş örgütü NATO toplantısı, binlerin katılımıyla düzenlenen miting ve yürüyüş ile protesto edildi. Stauchus’taki başlangıç mitinginden sonra, uzun yürüyüşün sonunda Marienplatz’ta da bir miting gerçekleştirildi.

“NATO tamamen dağıtılmalıdır”
NATO Güvenlik Konferansı, her yıl Şubat ayında 4 gün boyunca Münih kentindeki Bayerischer Hof otelinde toplanıyor. 100’e yakın ülkeden yüksek rütbeli askeri uzman ve siyasi temsilcinin katıldığı konferans, her yıl gelenekselleşmiş bir şekilde kentte düzenlenen büyük bir miting ile protesto ediliyor.

Stachus meydanında gerçekleştirilen başlangıç mitinginde yapılan konuşmalarda, NATO’nun savaş politikaları eleştirilirken “NATO tamamen dağıtılmalıdır” dendi. Yine burada yapılan konuşmalarda, Türk devletinin Afrin’i işgal saldırısı protesto edildi. Bir NATO üyesi olan Türkiye’nin Suriye topraklarına, Kürdistan topraklarına girmesi protesto edilirken, işgal saldırısına Avrupa ülkelerinin sessizliği iki yüzlülük olarak değerlendirildi.

Daha sonra şehir içinde yürüyüşe geçen kitleyle, Marienplatz’da bir miting daha gerçekleştirildi. Burada yapılan mitingte kitle daha da arttı. Konuşmacılar Alman devletinin Türkiye’ye verdiği desteği, silah satışının da milyarlarca euro daha artmasını eleştirdi. Merkel’in Erdoğan hükümetine destek vermesinin de anlaşılmasının mümkün olmadığını belirtilen konuşma ve taşınan döviz ile atılan sloganlarda, insan haklarını hiçe sayanlara karşı çıkılması vurgulandı. Protesto gösterilerinin düzenlendiği, başta Stachus ve Merienplatz çevresi olmak üzere, şehir merkezinde 4 binden fazla polis görev aldı.
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN