Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Aylin Yılmazel’den resim sergisi

Genç ressam Aylin Yılmazel, insan duygularını buluşturduğu eserlerini TGBW dernek binasında sergiliyor.

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Türk-Alman Dostluk Cemiyeti'nin (dtg) geleneksel olarak her yıl düzenlediği yeni yıl daveti Baden-Württemberg Türk Toplumu (TGBW) dernek binasında yapıldı. Türk kültürünün tanıtım gecesi gibi geçen gecede Firkat Klasik Müzik Derneği korosu, Türk Sanat Müziği'nin en güzel eserlerini seslendirdi. Ressam ve sanat terapi uzmanı Aylin Yılmazel’in eserleri sergilendi.

TGBW Başkanı Gökay Sofuoğlu, DRK Baden-Württemberg Başkanı Dr. Lorenz Menz, Stuttgart Muavin Konsolosu Erkan Yılmaz, dernek üyeleri ve davetlilerin katıldığı etkinlikte söz alan sanatçı Aylin Yılmazel, sanat eserlerinin toplumların aynası olduğunu ve duyguları yansıttığını söyledi.

Eserlerinde renkler ve etkileriyle insanların kimlik, karakter, kültür, etnik köken deneyimlerini yansıttığını belirterek, “Sanat öğeleri simgeler yolu ile içte olanın dışa vurumunu sağlar. Bilinç dışına itilmiş ve deforme olmuş yaşantı ve duygu içeriği sanatın renk, ses, biçim, hareket, ezgi, ritm, dil araçları ile dışa vurulur. Dışa vurulan bu içerik, ruhsal aygıtın iyileşmesi ve tekrar organizasyonu için terapiste imkan verir ve zengin ip uçları sağlar.” dedi.

Terapist
Sanat terapisi hakkında da kısa bilgi veren Yılmazel, sözlerine şöyle devam etti: “Sanat terapisinde resim kullanımında malzemelerde renk seçeneğinin çok olması önemlidir. Ayrıca farklı renklerin çeşitli tonları olmalıdır. Renk çeşitliliği duyguların tam olarak ifade edilmeleri için önem taşır. Çünkü günlük dilde kalıpların dışına çıkmak kolay değildir. Sanat terapisi ise dili kalıplardan çıkarır. Bu yöntem kişinin problemini yansıttığı, iç dünyasının bir aynası olduğu ve içeriği yaratılan üründe saklı olduğu için etkili olmaktadır. Sanat Terapisi grup halinde, bireysel olarak ya da çiftlere uygulanabilen, iletişimi kolaylaştıran ve eğlenceli hale getiren bir tekniktir.”

Aylin Yılmazel’in başarılı eserlerini TGBW Reinsburgstr. 82, 70178 Stuttgart adresinde hafta arası hergün 10:00-17:00 arası görmek mümkün. Tel: 0711-888999-15
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN