Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

AP balık avını yasaklamak istiyor

Avrupa Parlamentosu, elektroşokla balık avı ile ilgili bir düzenlemede değişikliğe giderek, elektroşok yönteminin tamamen yasaklanmasını istedi.

AA (Strazburg) 
Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu, Avrupa Birliği kara sularında elektroşokla balık avının yasaklanması yönünde görüş bildirdi. Strazburg'da yapılan AP Genel Kurulunda, Avrupa Komisyonunun AB kara sularında balık avcılığını düzenleyen yönetmeliği ele alındı ve oylandı.

AP üyeleri, 30'dan fazla maddede yeni düzenlemeler getiren yönetmelikte, elektroşokla balık avıyla ilgili maddeye verilen değişiklik önergesini destekleyerek bu yöntemin tamamen yasaklanmasını istedi. Genel kurulda, 232'ye karşı 402 üye yasağın tüm AB ülkelerinde geçerli olması yönünde oy kullandı.

Avrupa Komisyonu, AP ve üye ülkeler tarafından yeniden ele alınması beklenen konu hakkında karar birliğine varılması gerekiyor. Elektroşokla balık avı, AB içerisinde 1998'de yasaklanmıştı. Avrupa Komisyonu tarafından geçen yıl yapılan bir değişiklikle her üye ülkeye, balıkçı filosunun yüzde 5'i için elektroşok yöntemine izin veriliyordu. Buna rağmen Kuzey Denizi'nde faaliyet gösteren profesyonel balıkçı filosunda 84 elektroşok lisansı verilen tekne bulunduğu ve bunun da toplam oranın yüzde 28'i olduğu belirtilmişti.

Bilim insanları ve çevre örgütleri ise denizin alt tabakalarına kadar gönderilen elektrik dalgalarının, burada yaşayan balıkları uyuşturduğu, yaralanma ve sakat kalmalarına neden olduğu ve yumurtalarına zarar verdiği gerekçesiyle yasaklanması çağrısı yapmıştı.
Teilen
2018-03/01-Sayı-557
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN