Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Avrupa'nın en büyük cezaevinde isyan

Fransa'nın başkenti Paris'in güneyindeki Fleury-Merogis cezaevinde mahkumların başlattığı isyanın bastırıldığı belirtildi.

AA (Paris) 
Fransa'nın başkenti Paris yakınlarında bulunan ve Avrupa'nın en büyük cezaevi olarak bilinen Fleury-Merogis cezaevinde mahkumların başlattığı isyanın bastırıldığı açıklandı. Güvenlik kaynaklarından elde edinilen bilgiye göre, cezaevindeki 130'a yakın hükümlü, çıktıkları havalandırma yürüyüşü sonrası hücrelerine dönmeyi reddetti.

Cezaevi yönetimi, mahkumların hücrelerine dönmelerinin sağlanması için özel birliklerin devreye girdiğini ve yapılan görüşmeler sonrasında anlaşmaya varıldığını açıkladı. Açıklamada, yeni bir isyan girişimi ihtimaline karşı birliklerin bir süre daha cezaevinde kalacağı bildirildi.

Avrupa'nın en büyük cezaevi olarak bilinen ve geçen yıllarda da birçok isyanın çıktığı Fleury-Merogis'te 4 binden fazla mahkum bulunuyor. Azami kapasitesinin 2 bin 800 olduğu belirtilen cezaevindeki aşırı yoğunluk, Avrupa Konseyi tarafından geçen yıl yayımlanan raporda da eleştirilmişti.
Gardiyanların grevi devam ediyor

Öte yandan, Fransa'nın Vendinle-Vieil kentindeki cezaevinde bir hükümlünün üç gardiyana saldırarak yaralaması sonrası ülke genelinde başlatılan grevler devam ediyor. Saldırı sonrası birçok şehirdeki cezaevlerinde de benzer saldırıların meydana geldiği belirtilmişti. Cezaevlerindeki çalışma şartları ve güvenlik sorunlarını protesto eden ceza infaz memurları sendikaları, ülke genelinde başlatılan greve geniş katılım olduğunu açıkladı.

UFAP sendikası, ülke genelinde 140 ila 150 cezaevine girişlerin kapatıldığını iddia etti. Fransa Cezaevleri Genel Müdürlüğü ise 87 cezaevinde değişik oranlarda grev ve blokaj uygulama faaliyetlerinin görüldüğünü bildirdi.
Teilen
2018-02/01-Sayı-555
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN