Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB Merkez Camii’de Çay Akşamı

Köln DİTİB Merkez Camii’nin özel konsepti ve iç tezyinatı tanıtım amaçlı düzenlenen “Akşam Çayı” programı iki bölümden oluştu.

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından, geniş katılımla açılışı yapılan “Hüsn-i Hat Sergisi” münasebetiyle “Çay Akşamı” programı çerçevesinde caminin iç tezyinatını yapan Nakkaş Semih İrteş sanatseverlerle bir araya geldi.

Köln DİTİB Merkez Camii’nin özel konsepti ve iç tezyinatı tanıtım amaçlı düzenlenen “Akşam Çayı” programı iki bölümden oluştu. Programın ilk bölümünde ünlü ve dünyaca tanınmış Hattat Hüseyin Kutlu’nun eserlerinin sergilendiği ve tanıtımının yapıldığı “Hüsn-i Hat Sergisi” gezildi.

DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu “Çay Akşamı” programında, güzel bir akşamda güzel bir faaliyetle katılımcılarla birlikte olmanın ve din ile sanat arasında bir köprünün kurulduğu çay akşamı programından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

DİTİB Merkez Caminin iç tezyinatını yapan Nakkaş Semih İrteş’e teşekkür eden Aşıkoğlu „İbadethanemizin eşi benzeri olmayan ve güzide bir yer olmasında katkı sağlayan, güzel bir dış görünüşe güzel bir iç mimari ile ibadethaneyi mükemmel ve eşsiz bir eser meydana getiren Nakkaş Semih İrteş’e ve ekibine teşekkür ediyorum.“ dedi.

Programın ikinci bölümünde caminin özel konseptini ve sanatsal özelliklerini tanıtmak amacıyla Merkez Camii’ne geçildi. Köln DİTİB Merkez Camii‘nin tezyinat çalışmaları hakkında bilgi veren caminin nakkaşı Semih İrteş, „Özgün mimariye özgün bir iç tezyinat tasarımı ile cevap verdik“ dedi.

Mimar Böhm ilk defa bir cami projesi çizdiğini, özgün bir proje olduğunu ifade eden İrteş, „Kendisinin heyecan verici çalışmasına aynı derecede biz de heyecan verici bir çalışma yaptık. Bu konuda Mimar Böhm’ü tebrik ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından „Çay Akşamı“ programı sohbetlerle devam etti.
Teilen
2018-02/01-Sayı-555
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN