Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 577 - 27.12. - 31.01.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya'da fırtına can aldı

Almanya genelinde etkili olan fırtınada 3 kişi hayatını kaybetti.

AA (Berlin) 
Almanya'yı etkisi altına alan "Friederike" fırtınası sebebiyle ülkede en az üç kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Ülke basınında yer alan haberlere göre, Thüringen eyaletinin Bad Salzungen kentinde 19 yaşındaki bir itfaiye eri üzerine ağaç düşmesi sonucu hayatını kaybetti.

Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Lippstadt kentinde 68 yaşındaki bir kişi fırtına sebebiyle yaptığı bir kazada ölürken, Emmerich kentinde de kamp alanında üzerine ağaç düşen 59 yaşındaki bir kişi yaşamını yitirdi.

Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) şirketi ise ülke genelinde uzun mesafeli tren seferlerini durdurdu. Deutsche Bahn Sözcüsü Achim Strauss, ülkede tüm uzun mesafeli tren seferlerinin durdurulması kararının hava şartlarından dolayı alındığını belirtti. Strauss, fırtınanın etkisini kaybetmesinden sonra da yolcular için kısıtlamaların yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Kuzey-Ren Vestfalya, Aşağı Saksonya, Thüringen ve Saksonya eyaletlerinde de yerel tren seferleri durdu. Bazı tren istasyonlarında yolda kalan yolculara sıcak içecekler ikram edildi. Duisburg belediyesi, siren alarımıyla halkı fırtınaya karşı uyardı ve kapalı alanlardan çıkmamaları çağrısında bulundu. Fırtına sebebiyle birçok eyalette okullar tatil edildi, birçok evin çatısı zarar gördü.

Köln/Bonn Havalimanı uçuşları geçici bir süre durdururken, Düsseldorf, Hamburg ve Münih havalimanlarında da bazı uçak seferleri iptal edildi. Ülke genelinde karayollarına devrilen ağaçlar trafikte aksaklıklara sebep oldu, birçok trafik kazası meydana geldi.

Alman Meteoroloji Dairesi, fırtına sürerken evlerden çıkılmamasını istedi.
Teilen
2018-02/01-Sayı-555
Merhaba TV
Takvim
Interna
Atrium Eventlocation & Catering
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN